Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mely fogalmak tartoznak a...

Mely fogalmak tartoznak a jellemzőire? A) atommag B) atomtörzs C) elektronhéj D) vegyèrtèkelektron E) egyik sem 1.a kémiai reakcióban változatlan marad. 2.a Ca esetében 20 elemi részecskékből áll. 3. Töltèse pozitív

Figyelt kérdés

#kémia #kémiai feladat #9.èvfolyamos kémia
2022. dec. 29. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2022. dec. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Z003 ***** válasza:
100%

Ez nem egy kérdés, hanem egy feladat, nem a személyes feladat megoldó brigádod vagyunk. legalább annyi legyen benned hogy rendesen megfogalmazod, egy "kösz a segítséget" vagy "tudnátok segíteni?"-t már nem is várok.


De ha hajlandó vagy gondolkodni (ami a kérdés stílusából ítélve kérdéses), és leírod hogy mit nem értesz, vagy hol akadtál el akkor segítek megoldani.

2022. dec. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Valószínűleg már ott elakadt hogy mit keres ő az iskolapadban, amikor krumplit kapálni érettségi nélkül is lehet.
2022. dec. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem csak nem tanították meg neki, hogy hogyan kell ilyen kommunikációt kezdeményezni. Én is ilyen voltam fiatalon, sok időmbe tellett, míg rájöttem. Sok embernek ezek alap dolgok, de pl. a magamfajta antiszociális típusnak nem jönnek természetesen az ilyesmik.


Megoldások:

1. -> B

2. -> C

3. -> A

2022. dec. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Z003 ***** válasza:
100%

@4-es Persze ez egy teljesen valid pont. De szerintem belátható hogy hosszútávon egy teljes élethez szükséges legalább annyi kommunikációs képesség hogy az emberek ne nézzenek bunkónak, vagy ne idegenesíts el magadtól mindenkit.


Az ilyen gátlások leküzdésének fontos része a komfortzónából való kilépés, és a pozitív visszajelzés. Nem pedig a negatív tulajdonságok táplása, és azoknak megerősítése pozitív visszacsatolással.


Mivel amikor csak simán megadod neki a választ azzal, azt jelzed felé, hogy az ilyen szintű kommunikáció elégséges. Ha működik akkor meg minek változtasson bármit is? Ahogy felvetetted hogy ez egy probléma, azzal a lendülettel adtál egy pozitív visszacsatolást ami táplálja ezt a viselkedést.


Valamint a #9.èvfolyamos kémia-ból itélve a kétdező 9. osztályos. Ez a kérdés 7. osztály 3-4 hónapjában már alaptudásnak kéne lennie. Foglalkoztam olyan diákokkal akiknek ilyen mértékű hiányosságaik voltak. Az ilyen esetekben valószínűleg az oktatás rendszer nem megfelelő a diák igényeinek, ezért gyerek nem fogja megérteni hogy mi miért történik. Így végül magoláshoz fordul, ami ha ilyen alap szinten kezdődik óriási gond. Mivel semmit nem fog megérteni. Ami hosszútávon nagyon könnyen eredményez évismétlést, mivel nem reális hogy valaki mindent bemagoljon.


Persze ez az oldal a nap végén egy válasz adó fórum, de ha lehetőséged van, hogy megpróbálj kicsit többes segíteni a válaszoddal, lehet érdemes megragadni a lehetőséget. Ha csak simán megadod a választ őszintén szerinted az megfog maradni? Nem csak simán leírja és elfelejti öt perc után. Ha kicsit feszíted a húr és megpróbálod elmagyarázni hogy miért az a válasz ami az már jobb. Például hogy a 3.-ra azért ez a válasz mert az atommagban vannak a pozitív töltésű protonok, ezért pozitív a töltése.

Ez azért jobb mert egy szövegbe foglalja a választ amit értelmezni kell, mialatt elolvassa és felfogja jobban megragad a válasz. Valamint ad egy alapot amire építve logikát kap a kérdés ami rengeteget segíthet adott nehézségekkel küzdő diákoknak.

A legjobb amit tehet az ember hogy rávezeti, megkérdezi hogy mit nem ért szerinte mi lehet a megoldás. Ez a megoldás ígéri a legtöbb segítséget, mivel a lehető legnagyobb megértést ígéri amit mi itt nyújthatunk.


Így lehet hogy az ilyen minimum információt hordozó válaszok a nap végén többet ártanak a diáknak mint az ember gondolná. Ne érts félre ez az egész "rant" nem ellened irányul, csak szerettem volna kicsit felhívni a figyelmet arra, hogy néha az egyenes válasz többet árt mint használ.

2022. dec. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igazad van, de én nem csak szimplán leírtam a válaszokat, hanem írtam előtte egy lehetséges magyarázatot, amiből magára ismerhet az illető. Az első kommentekből és az én válaszomból a kérdező már képes lehet összerakni a képet, hogy miért nem volt helyénvaló a kérdésfeltevés módja. Szerintem se jó gépiesen megadni a válaszokat magyarázat nélkül, de az egy még rosszabb lehetőség, ha elmegy a kedve a gyakorikérdésektől. Valami olyasmit akartam volna elérni, hogy maradjon itt, olvasgasson, tegyen fel kérdéseket, de legközelebb már a helyes módon tegye!


De lehet, hogy tévedek, és a te módszered a jó.

2022. dec. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!