Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A marketing valamely témájáról...

A marketing valamely témájáról kell 5-6 oldalas esszét írnom, de semmi ötletem. Valakinek?

Figyelt kérdés
Felnőttképzést tanulok, a legjobb lenne, ha kapcsolódna ehhez.
2010. okt. 2. 11:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Én marketin szakirányon végeztem, és nekünk volt olyan tantárgyunk, hogy fogyasztói magatartás. NEkünk is kellett esszét irni, és én azt választottam, hogy a reklámok, hogy hatnak a gyerekekre, hogyan tudják befolyásolni a reklámok a gyerekeket.
2010. okt. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, a gyerekeket célba vevő reklámozás egy nagyon jó téma, rengeteget lehet róla írni és ráadásul eléggé aktuális is. Viszont ekkora terjedelemben lehet, hogy szerencsésebb lenne egy arculatépítéssel kapcsolatos dologról írni. Arról is lehet elég sokat rizsázni szerintem. Ha nincs megadva semmi konkrét, akkor kinézhetsz egy nagyobb vállalatot, és annak az arculatáról is írhatsz. Milyen célközönsége van, melyik korosztályt célozza, vagy esetleg mindenkinek próbál termékeket/ szolgáltatásokat készíteni/eladni, hogyan viszonyul a vásárlóihoz, milyen reklámokkal célozza meg őket, milyen árai vannak (luxus cikkekkel kereskedik, és a gazdagabb rétegek szerint képzi az árait, vagy esetleg nem a gazdagokat veszi célba az áraival, vagy mind a két rétegnek vannak termékei/szolgáltatásai), mennyire figyelemfelkeltő logója van, vagy például milyen marketingeszközöket részesít előnyben, alkalmazza-e a modern reklámozási technikákat (kóstoltatás, direct-mail stb.), itt lehet még szerintem arról is írni, hogy milyen múltja van az adott cégnek, ahhoz képest az elmúlt években mit ért el, és mi várható... Remélem tudtam én is segíteni.:D
2010. okt. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!