Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Továbbtanulással kapcsolatban...

Továbbtanulással kapcsolatban segítséget kérhetnék? Tapasztalatok, vélemények

Figyelt kérdés

1 fél éve járok igazságügyi igazgatás szakra, de úgy érzem hogy nem 100%ban én vagyok, nem biztos, hogy tényleg ezt szeretném, nem látom benne magamat.


A kommunikáció és médiatudomány tetszik arra jelentkeznék át, viszont nem tudom, hogy meg éri-e.


Ezzel az igazságügyi diplomával jól el lehet helyezkedni? Inkább maradjak? Vagy adjak még esélyt?



2023. jan. 6. 11:28
A kérdező szavazást indított:
tanulás
egyetem
diploma
fizetés
5 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a kommunikáció és médiánál többet ér, és kb azonos nehézségű szakok. Ezzel közigben vagy bíróságon ki tudsz fogni valami érdemi pozíciót is, mondjuk nem egyszerű. Viszont jogra is mehetsz vele, és akkor 3,5 év a jog, ha elfogadják a tárgyakat, erről az adott egyetemet kérdezd. A hétköznapokban hasznosabb szerintem a jogi alaptudás, ezt megadja a szak. Neked kell tudni, mennyire érdekel, és a kommunikációra vágyol inkább, vagy csak érdekel az is.
2023. jan. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen de nehéz ki fogni olyan munkát ami tényleg érdemi, ezt hallottam végzettektől is. Jogász szakra viszont nem szeretnék tovább menni (legalábbis most úgy érzem).
2023. jan. 6. 12:46
 3/6 anonim válasza:

Ha bizonytalan vagy még várj vele egy kicsit, mondjuk év végéig, és ha tényleg nem tetszik akkor menj át kommunikáció és médiára. Hiszen abban kell majd gondolkoznod hogyha ebben a szakmában fogsz dolgozni akkor egész életedben végig kísér, és nem jó ha olyan munkád van amit nem érzel magadénak.

Sok szerencsét, remélem megtalálod azt amit szeretsz!

2023. jan. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem a diplomát fizetik meg.
2023. jan. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

“A kommunikáció és médiatudomány”


Ezt nevezte el Czakó Gábor író “ruhatár-büfé szaknak”, mert kb . annyit is ér.


A helyedben maradnék a közig-jog szaknál, azt még továbbfejlesztheted.


A médiamiafenéből akár tanfolyamot is végezhetsz. Nem Dunát, akár tengert lehet velük rekeszteni.

2023. jan. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Először is nem hiszem hogy ez teljesen így van.

Akkor a nagyobb egyetemeken nem lenne 400+ a ponthatár oda.

Másodszor pedig nem hiszem hogy ezzel az igazságügyi igazgatás szakkal ha el végzem nagyon jó munka helyem lesz….vagyis nagyon nagy szerencsével csak. De erre iszonyat kicsi az esély! Jogász pedig nem szeretnék lenni!

2023. jan. 23. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!