Polinomok osztása. Mi lesz a legnagyobb közös osztó?


p(t)=t^2-1

q(t)=t^2+2t+1


A lényeg ugye az, hogy a maradék ne legyen nulla, de az is kikötés, hogy ne nulladfokú legyen? Nekem -1/2 jött ki.


2010. okt. 2. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Először is tisztázni kellene, hogy mit osztasz mivel, p-t q-val, vagy fordítva.
2010. okt. 2. 19:30
 2/8 anonim ***** válasza:
A legnagyobb közös osztónál mindegy, hogy mit osztasz mivel...
2010. okt. 2. 19:47
 3/8 A kérdező kommentje:
p-t q-val
2010. okt. 2. 19:52
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a legnagyobb közös osztóra vagy kíváncsi, akkor felírhatod a polinomokat a következő alakba:


p(t)=t^2-1=(t+1)(t-1)

q(t)=t^2+2t+1=(t+1)^2


Ebből látszi, hogy t+1 a legmagasabb fokú közös osztó.

2010. okt. 2. 20:09
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Milyen szakra jársz amúgy?:D

t+1 amúgy a legnagyobb közös osztó. :-)

2010. okt. 2. 20:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha engem kérdezel, akkor fizikus.
2010. okt. 2. 20:48
 7/8 A kérdező kommentje:
gazdaságelemzés
2010. okt. 2. 20:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak a GE!!! :-)
2010. okt. 2. 21:21