Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 9. osztály kémia, oldatok?...

9. osztály kémia, oldatok? Jól számoltam eddig?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy kb. 10 éve tanultam utoljára kémiát, és sose szerettem, úgyhogy kb. semmire nem emlékszem. Most viszont segítenem kéne egy 9. osztályos diszkalkuliás lánynak abban, hogy félévkor meglegyen neki kémiából a kettes. Jövő héten írnak dolgozatot, az oldatokkal kapcsolatos számítások lesz a téma.


Ebből a könyvből tanulnak: [link] (60. oldal, 12. fejezet)

Ez a munkafüzet van hozzá, bár sose használják: [link] (38. oldaltól)


Elkezdtem megoldogatni a feladatokat a munkafüzetben, hogy utána együtt végig tudjunk menni rajta, de nagyon nehezen megy. Az első három még oké, de a többiben nem vagyok biztos, és nagyon-nagyon lassan haladok, ellenőrizni meg sehogy se tudom, mert nem találok megoldókulcsot.


Amiket eddig kiszámoltam:


4. feladat: 1,67%


5. feladat: 67,6%; 54,08%


6. feladat: 3,87 %


7. feladat (itt kezdődnek a problémák): 1441,44 cm3 ???


8. feladat: 397,06 dm3 ???????


Még meg kell oldanom a 9., 11., 12., 19/a, 21., 22. feladatokat, tehát mindent, ami nincs csillagozva. Ezen dolgozom, de addig is aki ért hozzá, megnézné, hogy az eddigi eredmények jók-e, és ha nem, akkor segítene abban, hogy mit rontottam el?


Illetve egy hülye kérdés: a sűrűség az a tömegkoncentráció, ugye?



2023. jan. 14. 12:51
 1/1 A kérdező kommentje:

Közben találtam tök jó feladatokat megoldásokkal, úgyhogy azt hiszem abból fogunk dolgozni. Ha valakit esetleg érdekel: [link]


Illetve pár tök jó videó a témában: https://www.youtube.com/playlist?list=PLUOdVAKtycNQ6ymC-ruh5..

2023. jan. 14. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!