Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tudom megfogalmazni...

Hogyan tudom megfogalmazni angolul? FONTOS!

Figyelt kérdés

Kaptunk egy házit,és kaptunk hozzá kérdéseket is. Az egészség témakört kell kidolgozni.

A kérdések:

Are you healthy?- egészséges típus vagyok, de erről mit lehet annyit írni???...

When was the last time were you ill??- nem is emlékszem rá:DD csak megfázásom szokott lenni, meg egyszer volt tüdőgyulladásom, de a megfázás előbb volt, viszont arról van külön kérdés.. akkor most ide mit írjak?

Do you have any allergies?

Have you ever been in hospital?

Have you ever been operated on?- ezekre a válasz nem:D de így három kérdést ugyanúgy írjam le, hogy I haven't got any allergies, I never been in a hospital? Vagy ezt meg lehet úgy fogalmazni több mondatban hogy érdekesebb legyen? Bár sokszor megyek kórházba, mert anyum ott dolgozik, de ennek nem igazán van köze a témához:D



2015. jan. 6. 17:00
 1/1 anonim válasza:
Az ilyen házi feladatokban nem az igazmondás a lényeg. Beszélj arról, amiről tudsz. Egészséges típus vagy. Megemlítheted, hogy sportolsz, hogy megőrizd az egészséged. Odafigyelsz a kajára, nem sűrűn eszel gyorsétteremben etc. Mi az, hogy never been in a hospital? Írd le szépen, hogy többször jártál, mert anyukád ott dolgozik. Közelebbről láttad az orvosok munkáját. Simán van köze a témakörhöz. Mondhatod, hogy mivel anyukád ott dolgozik, ezért különösen figyel a család egészségére, főleg azokkal a szervekkel kapcsolatban, amilyen osztályon dolgozik. Ha műtéted nem is volt, akkor írj foghúzást, meg hogy elestél párszor és balesetin voltál, ahol összevarrták a sebed blabla.
2015. jan. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!