Valaki tudn.a segíteni a fizikában?


1. A lemezlejátszó 18 teljes fordulatot tesz meg 40s alatt. Mekkora a fordulatszáma és a periódusideje?


2. Az egyenletes körmozgást végző körhinta egyik kocsija 8m sugarú körpályán 16s alatt tesz meg egy kört.

a) Mekkora a körhinta kocsijának fordulatszáma?

b) Mekkora a szögsebessége?

c) Mekkora sebességgel halad a körhinta kocsijában ülő gyermek, ha a hinta külső felére ül?


Valaki segítene ezeket levezetni és megoldani? Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. jan. 29. 16:48
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

1) n=18/40=9/20=0,45Hz T=1/n=20/9=2,22s


2)

a) n=1/16=0,0625Hz

b) omega=2pi/16=0,39rad/s

c) v=r*omega=16pi/16=3.14m/s

2023. jan. 29. 17:13