2023. febr. 4. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy x forint volt az eredeti ár, ennek 15%-a 0,15x. Ezzel csökkentve 68510 forintot kaptunk, tehát:


x - 0,15x = 68510, összevonunk:

0,85x = 68510, osztunk 0,85-dal:

x = 80600, tehát eredetileg 80600 forintba került.


Ellenőrzés: 80600 15%-a 80600*0,15=12090, ezzel csökkentjük az árat: 80600-12090 = 68510, tehát jól számoltunk.

2023. febr. 4. 21:03
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudsz szamolni? 😂
2023. febr. 5. 06:55
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem! :) Amúgy nem vagyok kíváncsi a kommentedre,te nyomorék! Ha nem tudsz segíteni akkor maradj csendben! Saját magad minőséted! Ennyit tudsz,hogy csak ez a válaszod! Most akkor ki nem tudsz számolni?? :) :)
2023. febr. 5. 09:30
 4/5 A kérdező kommentje:
Az első segítőmnek köszönöm a választ! Amúgy kijött,de nem voltam biztos benne.
2023. febr. 5. 09:31
 5/5 anonim ***** válasza:
“Nyomorék”. Tiszta cingó! 😂
2023. febr. 5. 09:57