Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezek hogy vannak helyesen?...

Ezek hogy vannak helyesen? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ez egy kicsit hosszú történet… de lenne egy fontos kérésem. Egy olyantól aki nagyon jól tud angolul.

Vagyis van valamennyi mondat amit helyesen alakba kell tenni, azaz rosszul van leírva direkt és nekem el kell döntenem hogy ez most jó vagy nem és ha rossz akkor ki kell javítanom. Egyszerű és folyamatos múlt időről van itt szó. (Ugye angol)

1. He waited for half an hour before they arrived.

2. Where he went when you saw him?

3. He phoned me to say they would be late.

4. She talked to John on the phone when I walked in.

5. How many people was sitting in the waiting room when you arrived?

6. I meted them in the street while I shopped.

7. The postman arrived while I leaved the house.

8. The children maked so much noise that I wasn’t hearding the phone ring.

9. We was walking down by the river when it started to rain.

10. The storm started while we were driving back from London

11. They met when they worked in Paris.

12. What time she was arriving last night?

13. He broke his foot while he was playing football on Saturday.

14. I didn’t like to disturb her because she was studying.


Ez nagyon fontos lenne szóval légyszi nem írjatok olyat ami nem a kérdésemre válaszol azaz ne gonoszkodjatok vagy mi (xd). Tudom bevallom nem vagyok nagyon jó angolból de igyekszek.

Tényleg nagyon hálás leszek annak aki segít benne. Nem kell az egész mondatot leírni a válaszolónak helyesen csak legalább a rossz szavakat írja le jól nekem hogy meg számozza hogy pl ez az első mondatnál van. Tényleg nagyon hálás leszek annak aki segít nekem benne🙏🏼.

Előre is köszönöm❤️.



2023. febr. 6. 16:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%
Hányadikos vagy?
2023. febr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
53%
Tényleg ez a maked meg meted meg leaved sem ment volna, hogy ide szemetelted?
2023. febr. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Légyszives segítsetek🙏🏼.

Nagyon fontos lenne. Igen hülye vagyok bocsi.

2023. febr. 6. 17:03
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen mondatokat tanár nem ad a kezedbe, amiben ilyen hibák vannak... Ezeket te írtad és most ki kéne javítanunk? Vagy mi ez tulajdonképpen?
2023. febr. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

De, adhat, ha a feladat a hibajavítás. Viszont ha egyszerű és múlt idő a téma, nem illene olyat adnia, mint az ötös vagy a kilences, ahol a was/were használata a hiba, nem az igeidőé (az egy másik feladat). Szintén nem lenne szabad kéthibás mondatot adnia (pl. hatos, hetes), itt az igeidő és az igealak is rossz. Ha ezt tényleg tanár adta, esetleg visszaballaghatna némi módszertan-frissítésre...

Kedves kérdező, while után folyamatos múlt, when/what time konkrét időpont, egyszerű jelent használnék. A kettes jelezte igék második alakjának nézz utána (munkafüzet hátulján szószedet - oxfordos könyveknél - vagy internet). Hosszabb, folyamatos cselekvés (hová ment éppen, éppen telefonált, amikor... stb.) folyamatos múlt, ami megszakítja, egyszerű.


Próbáld meg ezek alapján, s szívesen javítjuk, ha látjuk, hogy te is dolgoztál vele.

2023. febr. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
(jav.: ha egyszerű és folyamatos múlt a téma - bocs)
2023. febr. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
47%

Oké, aki lepontoz hülyeségért, jogos (pedig kétszer átolvastam:(

Természetesen when/what time után egyszerű múltat használnék, nem jelent.

(Nem is tudom, van még hiba? Javítsátok nyugodtan - úgy tűnik, nagy formában vagyok...:'(

2023. febr. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Mondjuk az is lehet, hogy ahol két hibát látunk, ott az egyiket a kérdező tette bele spontán, nem a tanár. :)
2023. febr. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Mindegy…. azért köszönöm
2023. febr. 6. 17:47
 10/17 A kérdező kommentje:
Amúgy a 8-asnak kicsit igaza van mert siettem és lehet véletlen ejtettem más hibákat
2023. febr. 6. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!