Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Könyvelje a gazdasági eseménye...

Könyvelje a gazdasági eseményeket?

Figyelt kérdés

Vállalkozás vagyona 2023.01.01-jèn a következő vagyoni elemekből áll:

Rövid lejáratú kölcsönadott pénzeszközök: 3.500.000,-

Bankszámlán lévő pénz: 3.500.000,-

Jegyzett tőke: .......

Beruházási és fejlesztési hitel: 2.000.000,-( hosszú lejáratú)

Targyidőszak gazdasági eseményei:

Január 2. Vállalkozás 1.000.000,- kölcsönt adott üzleti partnerènek 6 hónapra

Január 3. Befektetési céllal részvényt vásárolt 5.000.000,- áron

Január 4. Január 1-i nyilvántartásban szereplő rövid lejáratú kölcsönadott pénz törlesztése.


2023. febr. 14. 06:43
 1/5 A kérdező kommentje:

Egy másik példa:

1) A vállalkozás 500.000,- + áfa vételáron árut vásárol a szállítótól.

2) A vásárolt árukészletre a vállalkozás utólag 10% engedményt kért és kapott.

3) Az árukészletet 4 nappal később 800.000,- + áfa eladási áron értékesíti a vevőnek.

4) A vevő pénzügyi teljesítése megtörtént.

5) A vállalkozás a szállítónak átutalta tartozását.

2023. febr. 14. 06:51
 2/5 anonim ***** válasza:
Hol akadtál el?
2023. febr. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy fogjak hozzá. Még csak most vettük, de beteg voltam, így nem tudom, hogy kéne.
2023. febr. 14. 07:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Az eszköz és forrásoldal összege minden esetben megegyezik. Gondold végig, hogy az adott kölcsönök, a pénzeszközök, jegyzett tőke és hitelek közül mi az, ami eszköz oldalon van, és mi az, ami forrás oldalon. Onnantól, ha ez megvan, könnyen ki tudod számolni a jegyzett tőke összegét.


Minden gazdasági eseménynél gondold végig, hogy melyik számlákat érinti. Ugye a kettős könyvelés alapja az, hogy minden gazdasági esemény 2 darab számlát érint. Miután ez megvan, gondold végig, hogy adott számlán az érték nő vagy csökken, ez alapján meg tudod mondani, hogy tartozik, vagy követel oldalra kell könyvelni.

Például, ha árut vásárolsz, akkor nő az áruk értéke tartozik oldalon, és a szállítóval szembeni kötelezettséged követel oldalon. Ha ezt kifizeted, akkor csökken a kötelezettséged tartozik oldalon, és csökken a pénzeszközöd a követel oldalon... stb.

2023. febr. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De jó, hogy nem pénzügyre jártam… 🫣
2023. febr. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!