A 10b osztályban angol és német nyelvet tanulhatnak a diákok. A 10b osztály 2/3 része csak angolt tanul, 1/5 része pedig csak németet. 4 fő angolt és németet is tanul. Hányan járnak az osztályba?

Köszi előre is🙂

2023. febr. 24. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:

x a létszám:


2/3x+1/5x+4 < x


Ezt kell megoldanod.

2023. febr. 24. 16:37
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocs! A "kisebb" helyett "kisebb vagy egyenlő" kell!
2023. febr. 24. 16:49
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem kell feltétlenül egyenlettel felírni;


2/3 + 1/5 = 10/15 + 3/15 = 13/15, tehát az osztály 13/15 része tanul csak 1 nyelvet, így 2/15 része tanulja mindkettőt, ennek kell 4-nek lennie. Ha a 2/15 rész 4 fő, akkor az 1/15 rész 2 fő, akkor a 15/15 rész 30 fő, tehát az osztály létszáma 30 fő.

2023. febr. 24. 18:07
 4/8 anonim ***** válasza:
A feladat szövegében nem szerepel az, hogy mindenki tanul legalább egy nyelvet.
2023. febr. 24. 18:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Halmazokat veszitek? Amúgy lövésem sincs, hogy a megoldás mi lehet.😅
2023. febr. 24. 19:56
 6/8 anonim ***** válasza:
10%
A megoldás az, hogy az osztály létszáma legalább 30 fő.
2023. febr. 24. 21:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyenlettel:

2/3x + 1/5x + 4 = x, ha x az összlétszám

2023. febr. 25. 12:24
 8/8 anonim ***** válasza:

tegnap 18:11

tegnap 21:03

2023. febr. 25. 18:47