Ma sulis feladatnak azt kaptuk, hogy keressünk bizonyítékokat arra, hogy Oroszország világhatalom-e vagy sem?

Figyelt kérdés

Szóval arról van szó, hogy földrajzból Oroszország a téma, és a tanár azt kérte, hogy a hétvégén vizsgáljuk meg, hogy Oroszország világhatalom, csak európai nagyhatalom, vagy még az se. Kíváncsi lennék, hogy szerintetek minek számít? Segítenétek elindulni, hogy mivel indokolható egyik, vagy másik.

Előre is köszi.



2023. febr. 24. 20:05
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Egyértelműen világhatalom, függetlenül attól, hogy Ukrajnában nem nagyon jut előre (végül is az USA is az, mégsem tudta megakadályozni Vietnámban a kommunisták, Afganisztánban pedig a talibok hatalomra jutását.
2023. febr. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
26%

[link]

Ha ezt elolvasod, tálán segít rávezetni.

Bár szerintem, Oroszország már rég nem tartozik a világhatalmak közé. Maximum egy európai nagyhatalom, de még az sem biztos. Kezdi elveszíteni a hatalmát Európában is. Talán fenyegetőnek tűnnek, vagy keménynek, de a mostani háború is rávilágított arra, hogy igazábol nem megfontoltan döntenek, és mégsem annyira erősek mint ahogy sokan gondolták. (G)

2023. febr. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Hatalmas nyersanyagkészletei valószínűleg a legnagyobbak a világon, és a világ egyik vezető kőolaj- és földgázkitermelője. Nagy piacának, gazdaságának, katonai erejének és nemzetközi befolyásának köszönhetően nagyhatalom.


[link]


Remélem tudtam segíteni

2023. febr. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Hatalmas nyersanyagkészletei valószínűleg a legnagyobbak a világon, és a világ egyik vezető kőolaj- és földgázkitermelője. Nagy piacának, gazdaságának, katonai erejének és nemzetközi befolyásának köszönhetően nagyhatalom.


[link]


Remélem tudtam segíteni!

Nem tudom hogy az előbb el ment e

27

2023. febr. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Először is tisztázni kéne a fejekben mit jelent az hogy világhatalom?


"Az egész világra kiterjedő jelentőségű, nemzetközi, politikai v. gazdasági kérdésekben döntő súlyú hatalom"


Ezalapján ki-ki döntse el a ruszkik azok-e?!

Illetve azok lesznek e azok után hogy végre véget ér ez a dilettáns háborújuk?

2023. febr. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!