Algebra megoldás?

Figyelt kérdés
Igazoljuk, hogy a következő egyenletnek nincs megoldása az egész számok halmazán: x^12+y^24-z^36=t^48+11

2023. febr. 26. 18:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
89%
A feladat azt várja, hogy vedd észre, hogy a bal oldalon mindenhol elérhető, hogy 12 legyen a hatványban pl.: x^24=(x^12)^2, innentől pedig a Kis Fermat-tétellel bizonyítható az állítás
2023. márc. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Kedves #11! Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

#12-nek reagálva egyébként:

1) nem vagyok szemétláda

2) nem vagyok onlyfans-en

3) a 12 feladott feladatból ezt az egyet nem tudtam megcsinálni, mivel nem tanultuk a kis-Fermat tételt, nem is hallottam róla soha

4) kapcsolj vissza magadból, és javaslom, hogy töröld a gusztustalan hozzászólásod, vagy különben az oldal üzemeltetőjének fogom jelezni, hogy nem vagy ide való, mint “segítő szándékú ember”, és gondolom azt azért te is sejted, hogy manapság nagyon nagy figyelmet kapnak az internet-huszárok pofa nélkül, és előszeretettel viszik felsőbb polcokra az ügyet…

2023. márc. 3. 09:59
 13/13 A kérdező kommentje:

Fingod nincs, mennyi idős vagyok. Tehát a generàciómról is max sejtésed van.

Amúgy ez az oldal ezért van, hogy kérdezhessenek az emberek. Akkor te minek vagy itt, ha szerinted nem erre való?

Egyébként meg attól nem kell sértegetni az embert, hogy hol chatel szerinted tanulás helyett… meg hogy én szemétláda vagyok… álljál már le…

Az oldal üzemeltetőinek pedig írtam, mivel még mindig nem sikerült törölni, amit kértem, sőt, még tovább sértegetsz…

2023. márc. 3. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!