Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Van egy Hő- és áramlástan...

Van egy Hő- és áramlástan feladatom aminek az egyik részét nem értem, hogy hogy jön ki. Hogyan számolhatom ezt ki?

Figyelt kérdés

Adott egy derékszögű négyszög keresztmetszetű csatorna, melynek szelvény-szélessége 8 m szelvény-mélysége 3,5 m. A csatorna mentén a lejtés minimális értéke 0,44 %, a hidraulikai tényező értéke pedig 0,41. A gravitációs gyorsulás 10 m/s^2. A víz sűrűsége egy kg/ köbdeciméter. A csatornába másodpercenként___[köbdeciméter]vizet lehet bocsátani, hogy a csatorna még ne öntsön ki. Mennyi lesz a maximális térfogatáram mellett a víz sebessége a legkisebb meredekségű szakaszon?___ [m/s]A csatorna tisztításával elérhető, hogy a hidraulikai tényező 31 %-kal csökkenjen. Hány százalékkal növelhető a tisztító csatornába engedhető vízmennyiség másodpercenként?


Itt az utolsó rész az amit nem tudom hogyan kellene kiszámolni. A végeredményt tudom (20.3853%) de sehogyan nem jött ki.



#feladat #matematika #fizika #áramlástan #Hő- és áramlástan
2023. márc. 1. 00:38
 1/7 anonim ***** válasza:

A gravitációs gyorsulás a lényes! 10ms-elkell számolnunk! Az általános gravitációs állandó 21, ezt megszorzod a 10-el, illetve a meredekség állandó 2,9%/m. Ha a térfogatáramra vagy kíváncsi, akkor

(10*2,9/100)/3,5


A csatornába engedhető vízmennyiség zázalékos értéke 20,38 lesz, a lényeg, hogy a 3,5 méterből kell visszaosztani (mentiméterben 350) a meredekség állandóval

2023. márc. 1. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lényeges, bocs
2023. márc. 1. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Légyszi kicsit jobban ki tudnád fejteni, mert sajnos még mindig nem értem, hogy a 20.38% hogy jön ki?
2023. márc. 1. 15:01
 4/7 anonim ***** válasza:
10/(0,41*2,9)*3,50=20,385
2023. márc. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ooohh. Most értettem meg. Köszönöm a segítséget!
2023. márc. 1. 18:24
 6/7 krwkco ***** válasza:
Szerintem #1=#4 csak trollkodik.
2023. márc. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is.
2023. márc. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!