(2x+5)^2-nak mi a deriváltja?

Valaki levezetné?

2023. márc. 6. 00:13
 1/2 anonim ***** válasza:
97%

1. Megoldás: kibontod a zárójelet: = 4x^2 + 20x + 25, itt pedig tagonként deriválhatsz: 8x + 20.


2. Megoldás: láncszabállyal: = 2*(2x+5) * (2x+5)' = (4x+10) * 2 = 8x + 20.

2023. márc. 6. 00:28
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi
2023. márc. 6. 00:31