Mennyi annak a szabályos sokszögnek az oldalainak száma melynek egy belső szöge 135°?

2023. márc. 8. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
8 vagy 16
2023. márc. 8. 10:37
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

(n-2)*180°/n=135°

Meg tudod oldani?

2023. márc. 8. 10:43
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

(n-2)*180°/n=135°


(n-2)180°=135°n


180°n-360°=135°n


45°*n=360°


n=360°/45°


n=8

2023. márc. 8. 11:06
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező nem, de #3 meg tudta oldani. Bravó!
2023. márc. 8. 11:23
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm

#4 miért kell ilyen gonosznak lenned? Nem tehetek róla hogy nem megy nekem ez a témakör, bármennyit is ülök felette.

2023. márc. 8. 11:29
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Gonosz vagyok azért, hogy megkérdezem, hogy meg tudsz-e oldani egy elsőfokú egyenletet, és Te nem válaszolsz a kérdéseimre?


Az egyenletmegoldás nem ez a témakör.

2023. márc. 8. 11:36
 7/7 anonim ***** válasza:
33%
Kérdező, talán, ha nem a telefonod nyomkodnád egész nap, hanem tanulnál menne!
2023. márc. 8. 14:49