Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szimpatikus reflex során...

Blabla bala kérdése:

Szimpatikus reflex során elfehéredünk vagy kipirosodunk?

Figyelt kérdés

A Tk azt mondja, hogy elfehéredünk, mert a vér a bőrből és a tápcsatornából az izomzatba és olyan szervekbe áramlik, mint például a tüdő vagy a szív. A tanár pedig azt mondja, hogy kipirosodunk, mert ugye energiát hasznosít a szervezet, és a keletkezett hőtől meg kell szabadulni, és nyilván ehhez a hajszálereknek ki kell tágulniuk.

Hol van az igazság? Nekem mind a kettő logikusnak tűkik, azért kérdezem. Válaszokat előre is köszönöm!



2023. márc. 17. 07:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Én a tankönyvvel értek egyet. Szimpatikus hatásra a bőr erei szűkülnek, hogy a vér a szívhez és vázizmokhoz tudjon áramolni, ebből kifolyólag "elfehéredünk".

Szerintem amit a tanárod mond az hülyeség, de ha ezt tanította, akkor ezt fogja visszakérni a dogában, úgyhogy ha lesz ilyen kérdés, akkor azt írd válasznak, amit leadott.

2023. márc. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Fontos megjegyezni, hogy az agyba is több vér pumpálódik a szimpatikus reflex hatására. Sápadt és kipirult arc is előfordulhat ilyenkor, akár felváltva is. Ebben elég nagy egyéni különbségek is vannak, meg pl. egy nagyon világos bőrű emberen nyilván látványosabb. Élettani szempontból ennek nem nagyon van jelentősége szerintem.
2023. márc. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!