Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha idézek valamit, aminek a...

Ha idézek valamit, aminek a végén egy szó idézőjelben van, akkor az én idézetem végére két idézőjel kell?

Figyelt kérdés

Pl.


,, - azt mondta, hogy ....

Mire én azt feleltem: ,,bárcsak" ---> Így?


Vagy ki kell tenni újra az idézőjelet?

Mire én azt feleltem: ,,bárcsak"" ? - így elég hülyén néz ki...



2023. márc. 30. 20:40
1 2
 1/14 anonim válasza:
16%

sztem ird igy: ...bárcsak" "

vagy fogalmazd at a mondatot

2023. márc. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ha idézek, akkor nem fogalmazhatom át, épp ez a lényege
2023. márc. 30. 21:05
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

„Ezt a mondatot valahonnan idézem, és van benne egy belső idézett mondat, miszerint »Zakariás azt mondta Máriónak, hogy ’hatökör’«.”


Tehát „ és ” az elsődleges (külső), » és « a másodlagos (középső) és egy pár ’ a ritkán használt harmadlagos (legbelső) idézőjel.

2023. márc. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 dq ***** válasza:
63%

Attól még, hogy idézel, átfogalmazhatod. A standard az, hogy a belső idézést '» «' jelek közé rakod, így:


„ - azt mondta, hogy ....

Mire én azt feleltem: »bárcsak«”


De én úgy csinálnám, hogy nekem tetszik, vagy ahogy éppen eszembe jut, szimpla, alsó, felső, sima kacsacsőr, kívülre mutató kacsacsőr, belülre mutató, akármi megteszi.

2023. márc. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 BringaManó ***** válasza:
71%

#4:

"Attól még, hogy idézel, átfogalmazhatod."


???

köszönjük...


"én úgy csinálnám, hogy nekem tetszik, vagy ahogy éppen eszembe jut"


grat, vö. "#helyesírás #szakdolgozat #idézet #idézés #diplomamunka #diplomadolgozat"...

2023. márc. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 dq ***** válasza:

A diplomamunkámban is úgy csináltam, ahogy jónak ítéltem. (Például én egy fél sorral feljebb írom a kis chi karaktert mint a görögök[0], nálam ugyanúgy a vonalon van az alja mint a nagy X-nek, és a diplomamunkámban átszerkesztettem a karaktert magamnak.) Nem dobták vissza. Mondjuk ez lehet, hogy intézménye válogatja.


Az


> ,, - azt mondta, hogy ....


> Mire én azt feleltem: ,,bárcsak""


alak, akár vesszőkkel írva, általánosan "ronda"-ként van elkönyvelve (ami nem jelenti azt, hogy ronda, csak azt hogy az akadémikusok köz is vannak bullyk).


De ha a kérdezőnek jobban tetszik, mint a >><< alak, akkor miért ne? 1-0 a ,,,,"" alak javára.


[0] : [link]

2023. márc. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 BringaManó ***** válasza:
64%

"A diplomamunkámban is úgy csináltam, ahogy jónak ítéltem."


Oké, mindenki úgy csinálja. :-) Aki tisztában van vele, hogy mit csinál, vagy szeret hazardírozni, az nyugodtan szabálytalankodjon: ő direkt máshogy csinálja, akár még munkát is fektet bele, hogy szabálytalan legyen egy-egy karakter. :-) Aki meg úgy ítéli jónak, hogy "egyszer csinálok ilyet, akkor már legyen pöpec, feleljen meg az előírásoknak", az csinálja úgy, akár külső segítséggel is.


- - -


"De ha a kérdezőnek jobban tetszik, mint a >><< alak"


Ez az alak eddig fel sem merült, te említetted először, ahogy a kétvesszős megoldást is...


„ez az idézőjel”

»ez a belső«

’és esetleg még ez van legbelül’


(a #3-as szép példamondattal illusztrálta)

2023. márc. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ezeket a kacsacsőröket eddig nem láttam erre a célra használva, mikor és hol terjedt ez el? Mert pl. egy debreceni egyetemben 2000-ben kiadott egyetemi tanulmánykötetében is a hagyományos idézőjeleket látom csak.
2023. ápr. 1. 00:26
 9/14 dq ***** válasza:
Szerintem mindig is így volt. A helyesírás szabályai 11-es kiadását (1984) megtalálod online, abban már így szerepel, de szerintem akármeddig mész vissza, ez a szabály (én azokat nem találtam meg online).
2023. ápr. 1. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Fura, hogy nem idézőjelben kell az idézetnek lennie hanem kacsacsőrben. Suliban biztos nem így tanították...
2023. ápr. 1. 07:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!