Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kérhetek segítséget az alábbi...

Kérhetek segítséget az alábbi matek feladatban? Legyen szép estétek/napotok!

Figyelt kérdés

A világ leghosszabb magasfeszültségű vezetéke, a Hollandiát és Norvégiát összekötő NorNed 580 km hosszú. A 600 millió euróba kerülő vezeték hossza is gigászi, 47 ezer tonna.


Képzeljünk el egy olyan vezetéket, mely az egész földet körbe éri az egyenlítő mentén. Hány méterrel kellene ezt a vezetéket meghosszabbítani, ha minden egyes pontjában 10 kilométerrel magasabban szeretnénk elvezetni? A megoldás során számolhatsz úgy, hogy a Föld egy 6371 kilométer sugaru gömb. A választ egész értékre kerekítsed!



2023. ápr. 3. 21:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1) A tonna az nem hosszmérték.

2) "Képzeljünk el egy olyan vezetéket, mely az egész földet körbe éri az egyenlítő mentén." megvolt.

3) Hány méterrel kellene ezt a vezetéket meghosszabbítani (mármint a NorNed 580 km hosszú vezetékét?), ha minden egyes pontjában 10 kilométerrel magasabban szeretnénk elvezetni (mihez képest akarunk minden egyes pontban 10 km magasabban lenni?)? A megoldás során számolhatsz úgy, hogy a Föld egy 6371 kilométer sugaru gömb (legyen így). A választ egész értékre kerekítsed (most méterben vagy kilométerben kell megadni a hosszát, mert mind a kettőt említi a feladat?)!

2023. ápr. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, nem tudom, azért tettem fel a kérdést, hátha jobban ki tud itt igazodni rajta valaki.
2023. ápr. 3. 21:57
 3/10 krwkco ***** válasza:
100%

"Képzeljünk el egy olyan vezetéket, mely az egész földet körbe éri az egyenlítő mentén. Hány méterrel kellene ezt a vezetéket meghosszabbítani, ha minden egyes pontjában 10 kilométerrel magasabban szeretnénk elvezetni?"

Ha nyers erőt használsz gondolkodás nélkül:

1. számold ki, hogy milyen hosszú egy 6371 km sugarú kör kerülete

2. számold ki, hogy milyen hosszú egy 6371+10 km sugarú kör kerülete

3. A kettő különbségét kell betoldani. m-ben megadva. Egész méterre kerekítve.

2023. ápr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!!
2023. ápr. 4. 06:23
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a fel+leszálló 10+10km, a valós sugár pedig a 10-zel növelt.
2023. ápr. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kérlek kifejted jobban?

Mégba feladatot se annyira értem😅

Kiszámolni nem kell, csak hogyan számoljam ki, azt.

Innen is köszönöm mégegyszer.

2023. ápr. 4. 07:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Csak elképzeled oldalnézetből. Mondjuk a fel-leszállót lehet nem kell a feladatban hozzáadni, esetleg megemlíted, hogy az ha belevesszük, plusz 20km. 10-zel növelt sugarú kör kerülete egyébként. 2rπ
2023. ápr. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És akkor azt adjam hozzá? Vagy hogy?
2023. ápr. 4. 14:13
 9/10 anonim ***** válasza:

Várj, elsiklottam fölötte: a 6371 sugarút ki kell vond a 6381 sugarúból, mert az a kérdés, mennyi a különbség.


A bekötést oda lehet fogalmazni úgy, hogy a megemelt és a földi kerület különbsége ennyi és ennyi, illetve "amennyiben a bekötést is hozzászámoljuk, különbség+2x10km=ennyi meg ennyi a végeredmény"

2023. ápr. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszi! Leadtam!
2023. ápr. 5. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!