Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szent Péter esernyője események?

Szent Péter esernyője események?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Igen elolvastam a könyvet kb 1 éve.Egy pár dologra emlékszem de nem sokra. Ha valaki tudna egy pár kérdésre válaszolni nekem?


1. Milyen főbb események vannak a történetben és milyen véletlenek, melyek gátolták/segítették a főhőst?


2. Milyen események sorozata teszi fordulatszám a regény közepét?(rövid vázlat)


Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszolóknak.


2023. ápr. 6. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
200 oldalt a következő 5 napban kényelmesen kiolvashatsz, kb. 3-4 óra alatt. Ha már olvastad, még bele is lapozhatsz és átugrasz pár bekezdést.
2023. ápr. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Ha ezek kérdésesek számodra, vagy nem olvastad el, vagy elnagyoltan. A gugli a barátod...
2023. ápr. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A neten már néztem de nem nagyon találtam rá válasz de lehet hogy még egyszer ellvasom a könyvet
2023. ápr. 6. 15:48
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 2015-ben olvastam kötelezőként és azóta is emlékszem 3 főbb jelenetére, de a könyv annyira tetszett, hogy a filmet is megnéztem a kiolvasása után. (a kötelezőket mindig kiolvastam, mert 6. osztályban a Tom Sawyer kalandjai regényt adta fel a tanár és azzal megszerettem az olvasást is), még olvasó versenyre is jelentkeztem, ahol például a Hobbit vagy a Repülő osztályt tudnám említeni mint emlékezetes regények.

Nekem nagyon jó magyar tanárom volt, habár a mindennapi feleléssel járó stresszt nélkülöztem volna, amikor direkt forgatja 2 percig a naplót mire rábök valakire.


Ha tényleg elolvastad a könyvet egyszer és van még időd rá, szerintem olvasd el még egyszer, de ha nagyjából tudod a történetet, akkor a film a történetvezetésben hű maradt a könyvhöz: [link]

Párbeszédek viszont majdnem mindenhol eltérnek (nyilván).

2023. ápr. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsaitokat!
2023. ápr. 7. 12:07
 7/8 A kérdező kommentje:
Szép húsvétot nektek!
2023. ápr. 7. 12:08
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Most megy a tv-ben!
2023. ápr. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!