Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valakinek kell háziolvasmány...

Valakinek kell háziolvasmány olvasónapló? (Amúgy meg volt olyan kötelező olvasmányotok, amit szerettetek is?)

Figyelt kérdés

A kőszívű ember fiai - Jókai Mór

A nagyenyedi két fűzfa - Jókai Mór

A Pál utcai fiúk - Molnár Ferenc

Ábel a rengetegben - Tamási Áron

Beszterce ostroma - Mikszáth Kálmán

Bőlcső és bagoly - Tamási Áron

Fanni hagyományai - Kármán József

János vitéz - Petőfi Sándor

Légy jó mindhalálig - Móricz Zsigmond

Lúdas Matyi - Fazekas Mihály

Pacsirta - Kosztolányi Dezső

Sárarany - Móricz Zsigmond

Szent Péter esernyője - Mikszáth Kálmán

Toldi - Arany János

Varju nemzetség - Kós Károly

+ néhány novella


[link]


Saját tartalmak, iskolás éveim alatt írtam őket.



Én csak egy kötelezőt szerettem (Franz Kafka: Az átváltozás), de azt se abban a metaforikus értelmezésben, ahogy a tanár elvárta, hanem a szó szerinti értelmezésben. :D



2023. jan. 8. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bölcső és bagoly, Fanni hagyományai, Légy jó mindhalálig, Ludas Matyi, Pacsirta, Szent Peter esernyője ezeket mind szerettem :D
2023. jan. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
A Pál utcai fiúk, Az apostol éals nekem is Az átváltozás, amik tetszettek.
2023. jan. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Cervantes: Don Quijote és néhány Shakespeare mű (Hamlet, A vihar) nagyon jó volt, a többi kötelező borzasztó volt szerintem.
2023. febr. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Kőszívű ember fiai, Szent Péter esernyője, Aranyember


Ezek voltak a kedvenceim, de a többi kötelezőt is szerettem olvasni.

2023. ápr. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kedvenc könyvem egy kötelező volt, Dosztojevszkij Bűn és bűnhődés. Mikor úgy érzem, hogy elveszítem magam, akkor le szoktam venni a könyvespolcról, és elolvasok egy-egy részletet belőle, amitől nagyon elszomorodom, de ez azzal az előnnyel jár, hogy elkezd működni a fantáziám és a gondolkodásom, és könnyebben magamra találok. Erről a könyvről anno olyan esszét írtam, hogy a sulikönyvtárban még mindig megvan, igaz csak a tipikus fiú-macskakaparás kéziratosan, de nekem nagyon jól esett, hogy ott megőrződik, és egyszer talán valaki elolvassa, és talán kedvet kap ehhez az amúgy nagyon tömény és nehéz olvasmányhoz, mert szerintem nagyon megéri a mentális erőfeszítés, amit ez a könyv igényel. Sokkal több lettem belülről azáltal, hogy ezt a könyvet olvastam.


Aztán volt ajánlott olvasmányunk Márai A gyertyák csonkig égnek c. írása, az is sokat épített bennem azáltal, hogy a barátság fogalmát olyan mélyen vizsgálta.


Inkább érdekes elképzelésként, de szintén nagyon jól volt olvasni két disztópiát, ami szintén ajánlott olvasmány volt, hát nyilván az 1984-et, illetve A. Huxley Szép új világ.


Illetve még volt egy különösen érdekes élményem Szent Ágoston vallomásaival.


Amúgy nagyon nem vagyok humánbeállítottságú, matematikus vagyok, csak iszonyatosan jó magyartanárunk volt, egy idős, hatalmas tudású hölgy, akinek a kisugárzása is olyan volt, hogy vigyázban ült mindenki anélkül, hogy egyszer is kérnie kellett volna, és mégis nagyon szerettük, nem féltünk tőle. Egyszerűen akkora koponya volt a területén és akkora magabiztossága volt, hogy az önmagában tiszteletet parancsolt, és velünk is messzemenőkig tisztelettel bánt, nem csak hülye kamaszokként, és ez párosult egy óriási segítőkészséggel, az emelt magyarosokkal a saját lakásán éjfélekig segített tanulni az utolsó időkben, miután nekünk, közép magyarosoknak tartott a koliban este 6-ig konzultációt, ha igény volt rá. Szóval nála az ember megbecsülve érezte magát, őt is megbecsültük és nagyon jól össze tudtunk dolgozni vele, így többé-kevésbé az egész osztály tanult becsülettel.

2023. ápr. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egri csillagok

Tüskevár

Téli berek

A kőszívű ember fiai

Nyomorultak

1984

jan. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NTBS ***** válasza:
100%
Egri csillagok.
jan. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!