Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki esetleg tud választ...

Valaki esetleg tud választ ezekre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lenne pár kérdésem a történelem házimhoz:


1. Mi volt a Habsburgok célja a forradalom leverése után?

2. Miként kezelte a győztes Habsburg-ház Magyarországot?

8. Milyen közigazgatási egységekre darabolták fel Magyarországot?

9. Sorolj fel három fegyveres ellenállási kísérletet! (helyszín-vezető)

10. Nemzeti ellenállás a művészetben. Írj le legalább 3 példát! (művész-alkotás)

12. Sorolj fel 6 személyt az emigrációból!

17. Kire támaszkodhatott a Bach-rendszer?

18. Mutasd be a magyar ellenállást a korszakban!


Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!



2023. ápr. 10. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Történelem könyv.

Google.

Olvass, tanulj, dolgozz meg a válaszokért.

2023. ápr. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha legalább a korszakot leírnád, akkor sokkal szívesebben segítene az ember. Bár azt nem hiszem el, hogy ezek nem szerepelnek a tankönyvedben.
2023. ápr. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kerestem, de mivel nem találtam meg a válaszokat, ezért kiírtam ide, hogy hátha valaki segít.
2023. ápr. 10. 12:33
 4/10 A kérdező kommentje:
Most a Kádár-korszakot tanuljuk.
2023. ápr. 10. 12:34
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#2 1848/49 forradalom és szabadságharc utáni időszak a kiegyezésig.

Kérdező Google sem segít? Ezt nem hiszem el!

2023. ápr. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#5 én tudom, csak szerintem illene odaírni, ha már segítséget kér az ember. :) Legalább ennyi energiát fektethetne bele.
2023. ápr. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

A Habsburgok célja a forradalom leverése után az volt, hogy visszaállítsák a korábbi rendet, és újra megszilárdítsák hatalmukat az országban. Ennek érdekében azon dolgoztak, hogy a korábbi rendszerhez hasonló központosított államot alakítsanak ki.


A győztes Habsburg-ház Magyarországot kegyetlenül kezelte a forradalom után. A béke megtartása érdekében az országban számos fegyveres csoportot és politikai ellenzékit tartóztattak le, illetve bebörtönöztek. Emellett az országban a katonaságot is megerősítették.


Magyarországot a Bach-féle központosított államrendszer keretében 8 közigazgatási egységre osztották fel: Budapest, Pest-Pilis-Solt-Kiskun, Borsod-Gömör, Esztergom-Komárom, Szabolcs, Temes, Pozsony és Kassa.


Három fegyveres ellenállási kísérlet:


október 6-7. Pest ostroma, amelyet a Habsburg hadsereg vert vissza

április 14-21. Buda ostroma, amelyet a Habsburg hadsereg verte vissza

január 4-6. Világosnál tartott csata, amelyben Görgey Artúr a magyar hadsereg vezetője kapitulált a Habsburgok előtt.

Nemzeti ellenállás a művészetben:

Petőfi Sándor: Nemzeti dal

Arany János: Toldi

Liszt Ferenc: Magyar rapszódiák

Hat személy az emigrációból:

Kossuth Lajos

Batthyány Lajos

Széchenyi István

Pulszky Ferenc

Eötvös József

Táncsics Mihály

A Bach-rendszerre elsősorban a Habsburg birodalmi kormányzat és a katonaság támaszkodott, akik egy erősen központosított államrendszer kialakításán dolgoztak.


A magyar ellenállás a korszakban az 1848-49-es forradalom és szabadságharc volt, amelynek során a magyarok a Habsburgok ellen lázadtak fel. Az ellenállás katonai és politikai kísérletekben mutatkozott meg, és bár a magyarok végül alulmaradtak, az események hatása az ország történelmében tovább él. A forradalom és szabads

2023. ápr. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 a 9-es, 10-es 18-as kérdésre is a forradalom utáni időkből kell példa. Szóval az a 3 válasz helytelen.
2023. ápr. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
chatgpt írta,én csak bemásoltam
2023. ápr. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#9 akkor a chatgp is tud hibázni. De értelemszerűen a forradalom leverése utáni időszakra vonatkoznak a kérdések. A forradalom leverése után is voltak harcok. Jött az emigráció, és a passzív ellenállás.
2023. ápr. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!