Sziaa23 kérdése:

1 kg 2,7 tömegszázalékos tengervizbol 100g elpárolog. Hány tömeg % az új oldat?

Holnap dolgozatot írunk ebből akinek van bármi ötlete is az kérem segítsen

#kémia #oldat #9. osztály #Oldat készítész
2023. ápr. 19. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Most 900 grammos a tengervized. Eddig eljutottam, de gondolom te is. Szóval mo2=900g, W%2=?

Valami más adat nincs?

2023. ápr. 19. 17:56
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Vagy várjál, #1 vagyok, moa=mo*W%÷100 tehát moa1=moa2=27, szóval 27*900÷100


De ez nem biztos, csak 7-es vagyok, nem rég tanultam, aztán ezt tudtam összehozni, de azért sok szerencsét a dolgozathoz

2023. ápr. 19. 18:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
3%-os az új oldatod.
2023. ápr. 19. 19:32
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az 1 kg-ból kivonsz 100 g-ot (1kg= 1000 g).

Egyszerűen kiszámolod, hogy az így kapott 900 g hányszorosa az 1 kg-nak (1,11...).

Majd ezt a szorzast megcsinalod a tömegszázalékkal fordítva. Tehát 2,7*1,11=2,99%.

2023. ápr. 19. 19:49
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kiszámolod hogy hány g só van az 1 kg tengervízben majd az így kapott számmal kiszámolod hogy az hány %-ot jelent 100 g víz elpárolgása esetén
2023. ápr. 19. 21:37