Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kérhetek bármilyen hasznos...

Kérhetek bármilyen hasznos információt a Keleti- Kárpátokról?

Figyelt kérdés

Kaptunk föciből egy projektet és az volt a feladat, hogy a Keleti- Kárpátokról gyűjtsünk minél több információt. A tanárnő példának olyanokat mondott, hogy fekvésére, felépítő kőzetére, vízrajzára és természetes növényzetére lenne kíváncsi, de bármi mást is beleírhatunk.

Elsőnek amikor nekiláttam nagyon el voltam tévedve, hogy mégis hol is kezdjem, de végül sikerült valahol elkezdenem. Próbáltam pontokba szedni a dolgokat, de az ilyen "keresd ki ezt, keresd ki azt" típusú feladatokkal nem vagyok nagyon jó viszonyban. Egyrészt egy csomó helyről kell összegyűjteni az infókat, másrészt nincs sok türelmem hozzá😅. Úgyhogy ha van időd, akkor kérlek támogasd a projektmunkámat néhány információ megosztásával. Köszönömm!!



#földrajz #projekt #Kárpátok #Keleti-Kárpátok
2023. máj. 1. 18:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A "nem tudom megcsinálni" és a "nincs kedvem megcsinálni" között azért van különbség. Így viszont már nem olyan sokkoló, hogy a gyerekek 30%-a képtelen az értőolvasásra és funkcionális analfabéta. Te most nyugodtan menj el pörgetni a TikTok videókat és stimuláld az agyad, ne is foglalkozz mással; itt pedig 1-2 óráig dolgozik majd vele valaki, gyűjtőmunkázik, keres, értelmezi és összefoglalja, majd még esszét is ír a témából a következő néhány órában. Ráérsz 3-4 óra múlva visszanézni, hogy még válogatni tudja 10-15 különböző válaszból ami a témában érkezik, kié volt a legjobb, és kiét lehet felterjeszteni azt a tanár néninek büszkén kihúzva a melled, hogy ezt te csináltad, kéred érte az ötöst.
2023. máj. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

#1 Nem egészen így értettem. Már van egy vázlatom, már van információm róla, csak szerettem volna még plusz dolgokkal megtölteni.

Egyik osztálytársam már korán beadta a projektet amit ő csinált. 2 oldalon át írt a Keleti-Kárpátokról és csak 3-ast kapott rá. Mondjuk az egy dolog, hogy az osztálytársamnak nehézségei vannak a megfogalmazással és a helyesírással, de a tanárnő ezzel most eltekintett. Én pedig csak azért lennék kíváncsi a ti információtokra, mert nem szeretném ha itt év vége felé elhasalnék, mert mondjuk 3-ast kaptam erre a TZ-re.

Úgyhogy remélem, hogy csak nem jól fogalmaztam a kérdésemet és nem voltam érthető. Csak néhány plusz infóra lenne szükség ami lehet, hogy nincs fent a Wikipédián vagy hasonló oldalakon.

Köszönöm ha valaki megosztana néhány hasznos információt!

2023. máj. 2. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!