Deriválási feladatokkal kapcsolatban segítség?


f(x) = e^-2x+7

x = 0


Valaki tudna segíteni ezt a deriválási egyenletet kiszámolni levezetéssel? köszönöm



2023. máj. 28. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez így lenne:

f(x)=e^(-2x+7)?

Ekkor:

f'(x)=-2e^(-2x+7) (összetett függvény deriválása)

f'(0)=-2e^7

2023. máj. 28. 11:17
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megnyugodtam, eddig sikerült nekem is levezetnem, de eredménynek pedig -2193,27-et kéne kapnom, ez hogy jön ki?!
2023. máj. 28. 11:21
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az e az Euler-féle szám, közelítő értéke 2,718.
2023. máj. 28. 11:29
 4/6 A kérdező kommentje:

óóó köszönöm, elég egyszerű így már..

esetleg ehhez is kérhetek segítséget?

f(x)= 15 - x^3/lnx


Nekem 3x^2 x lnx / lnx^2 a vége, de gyanítom, hogy ez nem jó

2023. máj. 28. 12:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Itt egy oldal, ami bármikor segít neked:


[link]


(De a zárójelezést itt is kell tudnod használni.)

2023. máj. 28. 12:31
 6/6 anonim ***** válasza:

A tört deriválását alkalmazva kapod, hogy:


f'(x)=(1-3*lnx)*x^2/(lnx)^2

2023. máj. 28. 15:46