Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kemia hazi! Segitene nekem...

Kemia hazi! Segitene nekem valaki, hogyan kene megoldani az ilyen fele szamitasokat?

Figyelt kérdés
500g vizhez 230 g femnatriumot adunk. a) Milyen anyagok keletkeznek? Ird fel a reakcioegyenletet! b) Mennyi a keletkezett oldat szazalekos koncetracioja? c) Milyen mennyisegu (mol, g) es terfogatu (l) gazhalmazallapotu anyag keletkezik? Elore is koszonom!
2010. okt. 11. 15:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem tudok segíteni

hanyadikos vagy? Csak h lélekben felkészülhessek erre xD

2010. okt. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"A vízbe dobott nátrium, a víz tetején gyorsan keringve, heves hidrogéngáz (H2) képződéssel járó reakció során (mely az exoterm reakció során fejlődő hőtől meggyullad) maró tulajdonságú nátrium-hidroxiddá alakul. A kísérlet elvégzésénél ez a heves „úszkálás” látható, ami egyébként az első csoport elemeire jellemző (a hidrogént kivéve )." by wiki.

2 Na + 2 HOH = 2 NaOH + H2 Bár ezt netről te is ki tudod keresni...


Na moláris tömege: 23 g/mol

230g Na tehát: 230/23=10 molnak felel meg.

Az egyenlet szerint 10 mol Na-ból hány mól NaOH keletkezik?

És hány mol víz bomlott le? Hány mol H2 keletkezett?

Ez a keletkezett H2 hány g?

És hány mól, illetve hány g NaOH keletkezik?

Tehát az 500g-ból le kell vonni a távozott H2 tömegét, majd hozzá kell adni a beledobott 230g-nyi Na tömegét. Ha ezt a X g-ot veszed 100%-nak, akkor ennek hány m/m%-a lesz a keletkező NaOH?

Már csak egy térfogati kérdés maradt. Tanárod biztosan elmondta ezt is, nekem régen volt, a pontos számokat elfelejtettem, de biztos vagyok benne, hogy te is tanultad már. Standard állapotban 1 mol gáz tf-át, normál állapotban és szobahőmérsékleten is. Az utolsó kérdéshez ezt kell használni.

Bocs, de nem szeretném megoldani helyetted a példát, inkább rávezető kérdéseket tettem fel. Ülj le szépen, vegyél elő tollat és papírt és válaszolj a kérdéseimre. Nem nehéz.

:)

2010. okt. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
koszonom, igy is sokat segitettel
2010. okt. 12. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!