Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki segítene megérteni az...

Csicsek Zoltán kérdése:

Valaki segítene megérteni az alap kémiai számításokat?

Figyelt kérdés

2 hete kezdtem el tanulni a kémiát gimiben és már teljesen el vagyok veszve. holnap írunk.ezeket kéne segíteni megérteni(általában kivettem a konkrétumokat, csakel kéne magyarázni a megoldás menetét):

1. (valamennyi) molnyi (valami)-nek mennyia tömege?

2. (valamennyi) g (valami) izotóp mekkora anyagmennyiségű (valami)-t, mennyi protont és neutront tartalmaz?

3. 10(a huszonhetediken) proton hány g Foszforban van benne?

fontos lenne... előre is köszi!


2011. szept. 22. 17:20
 1/1 anonim ***** válasza:

1:

Ha elem, akkor mol száma * tömegszám, ha valamilyen molekula, akkor is hasonló, csak a molekula elemeinek tömegszámát össze kell adnod , ügyelve, hogy miből ennyi van a molekulában, az eredményt grammban kapod.

pl 3 mól h2o2 tömege 3*[ 2*1+2*16]gramm

3 mól oxigénnek [ azaz o2 -nek](gázok általában molekulában fordulnak elő, kivéve a nemesgázok) a tömege: 3*2*16g


2:a grammot osztod az elem tömegszámával.

Pl 24 g szén [ C ] az 24/12=2 mol anyagmennyiségben van.



3: A foszfor rendszáma 15, vagyis 1 mol foszforban 15 mol proton van. 10 a 27-en proton az 10^27/(15*6*10^23) mol foszforban van benne. Innentől kezdve visszavezetheted az első feladatra.

2011. szept. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!