Egy szobára van 21,5 perc kitakarítani.Az orankent 2.8 szoba. Kitakarítasz 107 szobát az 107X21.5:60 az 38.34 óra. Ha ugyanezt a 107 szobát 35 óra alatt kitakaritod akkor az hány szoba/óra átlag? Képletet is írjatok.


2023. aug. 28. 13:51
 1/4 anonim válasza:
78%
Na ne...
2023. aug. 28. 13:57
 2/4 A kérdező kommentje:
Hat most hiába rohogsz. Számítottam pár emberre,de ennyi erővel be is írhatnál utána a választ és akkor be is bizonyítod hogy matekból jobb vagy nálam. Így nem hiszem el csak azt rosszindulatú vagy.
2023. aug. 28. 16:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha 107 szoba kitakarítása 35 óra alatt történik meg, akkor 107/35 = 3,057142857 szoba/óra az átlag.

(A számításidból gondolom, hogy nem szoba/óra, hanem óra/szoba átlagot szeretnél megtudni. 35/107 = 0,3271028037 óra/szoba az átlag. Ami 0,3271028037*60 = 19,62616822 perc/szoba átlag.)

2023. aug. 28. 17:38
 4/4 A kérdező kommentje:
Ooohh köszönöm 3. Igen annyira bonyolultabb akartam kiszámolni hogy valamiért a legkézenfekvőbb nem is jutott eszembe. Állandóan én is a 19 percnél lyukasórán ki. Így utólag bele gondolva kicsit tényleg szégyen volt a kérdés
2023. aug. 28. 22:06