Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a megoldás ? Tigris a...

Mi a megoldás ? Tigris a kerek erdőben lakik. A kerek erdő sugara30 egység. A közepétől 5 egységre áll egy nagy fa. Tigris a kerek erdő széléről indul és átfut az erdőn úgy, hogy közben érinti a nagy fát. Tigris nem szalad,

Figyelt kérdés

hanem egyesével ugrál.Hány helyről indulhat tigris a kerek erdő széléről,

hogy a másik oldalon kilépve az erdőből ráugorjon a kör szélére?



2023. szept. 10. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Ez a feladat biztos, hogy így van szó szerint? Nem értem a kérdést ugyanis...
2023. szept. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Baluba ***** válasza:
78%

Lényegében az a kérdés, hogy hány olyan, a fán áthaladó húrja van a körnek, ami egész hosszúságú.

3 lépésből all a megoldás:

- megkeressük a leghosszabb húrt, ez triviálisan 60, pontosan az F-en áthaladó átmérő az egyetlen ilyen.

- megkeressük a legrövidebb húrt, ez könnyen látható, hogy pontosan az lesz, amit felez F, vagyis merőleges a CF szakaszra. Ennek a hurnak a hossza pitegorasz alapján kicsit több, mint 59 egység.

- a harmadik Lépés az lenne, hogy a minimum és maximum között minden egész számhoz két húr tartozik, de ezt most nem kell megtenniük, hiszen nincs ilyen egész szám.


A megoldás tehát az, hogy 2 pontról indulhat, az f-en áthaladó átmérő két végpontjából.

2023. szept. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jelöljük a fát F-fel. A körben az F-re felírhatjuk a szelőszakaszok tételét:


35*25 = m*n, ahol m, n pozitív egész és m+n ≤ 60.


Belátható, hogy a 2-es által írt megoldás jöhet szóba csak.


[link]

2023. szept. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tigris nem ugrál csak úgy magában, beugratós kérdés
2023. szept. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

13:38, kivéve ha ő az, akit úgy hívnak, Tigris: [link] en.wikipedia.org/wiki/Tigger#/media/File:TiggerDisney.jpg


De nekem sem világos a feladat. Például az hol derül ki, hogy egyenes mentén halad?


Kisebb hiba, de mi az, hogy egyesével ugrál? Mármint mindig egységtávolságot ugrik át? Én ezt az n-esével lép/ugrik kiejezést mindig csak rácsra/valamilyen jól meghatározott diszkrét mezőkre hallottam (például mint eg társasjáték tábláján a mezők), de folytonos esetre (amikor a sík minden pontja egyforma) nem igazán. De lehet, hogy ez csak az én nyelvi alulképzettségemből fakad.


Végül a fogalmazás is vicces (de az értelmezést ez szerintem kevésbé zavarja): átfut, de nem szalad, hanem… UGRÁL! – Érted, asztal, de nem szék, hanem mégis szék…

2023. szept. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!