Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi az alapvető különbség a...

Mi az alapvető különbség a liánok és az epifiton növények között?

Figyelt kérdés
a válaszokat elöre is köszi!
2010. okt. 17. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az epifiton növény fán lakó növényt jelent. A lián is pl egy ilyen epifiton. Szóval a különbség az, hogy nem minden epifiton lián. Pl a fagyöngy is epifiton, de nem lián.
2010. okt. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
aha értem :S köszi a választ
2010. okt. 17. 13:36
 3/3 anonim válasza:
Az esőerdő jellemző életformájú növényei a liánok és a fán lakó (epifiton) növények. A liánok a talajban gyökereznek, száruk a fák törzsén felkúszik a lombkoronaszintig, így leveleiket több fény éri. Az epifitonok a magasabb fák ágain telepednek meg, a csapadékvíz és az összegyűlő korhadékok anyagait hasznosítják. Szerepük az erdő vízgazdálkodásában nagyon fontos, hiszen testükben hatalmas mennyiségű vizet képesek visszatartani. Vannak közöttük virágos növények (pl. az orchideák számos képviselője, az ananászfélék), páfrányok és mohák is (106.1. ábra). A liánok és az epifitonok leveleinek összfelülete gyakran meghaladja annak a fának a lombjáét, amin élnek [link]
2014. ápr. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!