2 reciproka hogyan lehet 1/2?

1/2 az akárhogyan számolom 0.5 re jön ki

2023. szept. 19. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
És akkor mi van?
2023. szept. 19. 19:31
 2/6 anonim ***** válasza:
Gondold végig, mit nevezünk egy szám reciprokának (a reciprok a - nullától különböző - szám multiplikatív inverze: vagyis ha egy számot megszorzol a reciprokával, akkor 1-et kapsz). Ha a 2-t megszorzod 0,5-tel, akkor meg is kapod az 1-et.
2023. szept. 19. 19:34
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Törtek reciproka ismert; a/b reciproka b/a.


Minden egész szám átírható történt; a 2 törtalakja például 2/1, ennek reciproka 1/2.


Hát, így jön ki.

2023. szept. 19. 19:49
 4/6 krwkco ***** válasza:

" akárhogyan számolom 0.5 re jön ki"

És szerinted mennyinek kellene lenni 2 reciprokának?

2023. szept. 19. 20:22
 5/6 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy 2 * 0,5 = 0,5 * 2 = 1.

Ne tévesszen meg az alak:

2 * 1/2 = 1/2 * 2 = 1.

Azaz:

2/1 * 1/2 = 1/2 * 2/1 = 1.

~~~~~~~~~~~~~

a/b * b/a = (a * b)/(b * a) = (a * b)/(a /* b) = 1.

2023. szept. 19. 20:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó sor javítva:

a/b * b/a = (a * b)/(b * a) = (a * b)/(a * b) = 1.

2023. szept. 19. 20:36