Ennél a keveréses szöveges feladatnál miért nem kell a 0,15 x + 9 liter mellé a 0,85 x + 1 liter az egyenletbe?

[link]

2023. szept. 29. 12:53
 1/3 steven95 ***** válasza:
Mert 0.15x + 9 liter alkohol van x+10 literben. És szt is tudjuk hogy 40 százalékát teszi ki az alkohol az egésznek. Ezt jelenti a képlet. Ez így érthető?
2023. szept. 29. 13:16
 2/3 krwkco ***** válasza:

Legyen x liter 15%-os alkoholunk: 0,15x alkohol és 0,85x víz (literben).

A 10 liter 90%-os alkohol: 0,9*10 alkohol és 0,1*10 víz (literben).

A teljes alkoholmennyiség: 0,15x + 9

A teljes folyadékmennyiség: 0,15x + 0,85x + 0,9*10 és 0,1*10 = x + 10. (Ezt amúgy is tudtuk.)

A töménység 0,4=(0,15x + 9)/(x + 10).

0,4x + 4 = 0,15x + 9

0,25x = 5

x=20

2023. szept. 29. 17:31
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem mostmár köszi
2023. szept. 30. 16:02