Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért nem szerepel a nukleinsa...

Gerzsom69 kérdése:

Miért nem szerepel a nukleinsav az állatok felveendő tápanyagai között?

Figyelt kérdés
segítsetek kérlek doga miatt nagyon fontos lenne!

#biológia #nukleinsav #állatok tápanyaga
2023. okt. 1. 16:14
 1/2 anonim válasza:

Hát ez szerintem egy becsapós kérdés, kell, hogy tartalmazzon, hiszen az állatok heterotróf élőlények, szóval élőlényeket esznek, márpedig az élőlények sejtből állnak, azokban meg található DNS, RNS, amik ugye nukleinsavakból állnak, csak ugye ez nem biztos, hogy eljut a vérbe, mert akkor ezek szerint a gyomorsav és az enzimek lebontják azt is (gondolom én), szóval az állatnak kell majd szintetizálni, ha szüksége van rá.


A lényeg: eljut, szerepel, de csak az emésztőrendszerig, onnantól le lesz bontva, szóval a felszívódés után már nem lesz megtalálható (vérben, extracelluláris térben (sejten kívül), stb.), kivéve ha az állat szintetizálja, de ott is csak az intracellurális térben (sejtben belül) azt hiszem.


De ez felőlem is csak egy spekuláció, szóval az előbb leírtakat ne vedd készpénznek, csak a jelen tudásom alapján ezt az egy értelmes magyarázatot tudtam kitalálni. :D


Egyébként meg majd sok sikert a dogához!

2023. okt. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Az emberi szervezet képes a nukleotidok ne dovo szintézisére, így akkor is meg tudja oldani a nukleinsavak előállítását, ha a táplálékban ezek nincsenek jelen. Feltételezem, hogy mindez a magasabb rendű állatokra is igaz.
2023. okt. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!