Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ki ért ugy ahogy a fizikához?

Ki ért ugy ahogy a fizikához?

Figyelt kérdés

Törvények kéne nekem házidolgozatban, ugy ahogy levannak irva sorba:


Neuton 1,2,3:

Tömeg:

Suly:

Sulytalanság:

Gravitácio

Tömegközéppont:

Lendület:

Lendületmegmaradás

Rugalmasütközés

Rugalmatlan ütközüs

Közegellenálás

Surlodás

Centripetális erő - érintöleges erő

Merev test:

Rugo:

Erőmérő:

Alehellenálási tényező: (vagy valami ilyesmi)

Nyomoerő:

Lejtő:



Nagyon szépen köszönöm aki leirja ;)


2010. okt. 18. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Beírod google-be és kiadja. Ahhoz,. hogy ezt megcsináld, nem kell érteni a fizikához.
2010. okt. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
akár mien hihetetlen, ezeknek több mint az 50% át nemtalálom
2010. okt. 18. 17:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor húzd ki szépen azokat, amiket megtaláltál. Fenének sincs kedve több, mint 20 definíciót leírni. Ha csak 5 lesz itt, akkor talán akad aki segít.
2010. okt. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kromosome ***** válasza:
100%

Az Newton :), és törvényei sorrendben a következők:

1 - tehetetlenség: Minden test nyugalomban marad, vagy egyenes vonalú egyenletes mozgást végez addig, amíg közvetlen környzete (például egy test vagy mező) meg nem változtatja mozgásállapotát.


2 - a dinamika alaptörvénye: Minden pontszerű test "a" gyorsulása egyenesen arányos a testre ható azonos irányú F erővel és fordítottan arányos a test "m" tömegével. (Képlet: F = m*a)


3 - a hatás-ellenhatás törvénye: Két test kölcsönhatásakor az erők párosával lépnek fel, az egyiket erőnek, a másikat ellenerőnek nevezzük. Az erő és ellenerő a kölcsönhatásban egyenlő nagyságú, közös hatásvonalú és ellentétes irányú, valamitn az egyik az egyik testre, a másik a másik testre hat.

(Megj.: Ebből a törvényből és a II. törvényből könnyen lehet származtatni a lendülettörvényt és a lendületmegmaradás törvényét is)


Súly: Azon erők eredője, amelyekkel egy test a földre hat. A súly egy olyan erő, amellyel a test húzza a felfüggesztést vagy nyomja az alátámasztást. Kiszámításának módja (Földi körülmények között): Fs (vagy G) = m*g, ahol a "g" a Föld gravitációs ereje által kifejtett gyorsító erő, melynek nagysága egységesen ~ 10 m/s^2

A súlyerő viszszíntes talajon a nyomóerővel egyezik meg.


Súlytalanság: Valamilyen anyagi rendszer olyan fajta mozgásállapota, amelyben a test szabadon esve lefelé mozog, és a mozgást semmilyen külső kényszer nem akadályozza. (Logikus: ha nem "áll" valami a talajon, azaz 0 N-nal nyomja azt, akkora a "talaj" sem nyomja őt semmivel, tehát G = 0).


Gravitáció: Tömegvonzás, amely bármely két, tömeggel rendelekző test között létre tud jönni, és amely miatt a két test egymás felé mutató gyorsuló mozgást tud végezni. A Földön kizárólag a Föld tömegvonzása érvényesül, hiszen a magánál a Földnél nagyobb tömegű test nincsen rajta.


Tömegközéppont: A fizikában egy részekből álló rendszer tömegközéppontja az a nevezetes pont, mely sok szempontból úgy viselkedik, mintha a rendszer tömege ebbe a pontba volna koncentrálva. A tömegközéppont helye csak a rendszer részeinek tömegétől és elhelyezkedésétől függ. Merev test esetében a tömegközéppont a testhez képest rögzített helyen helyezkedik el.


Lendület: A lendület a testek mozgásállapotát jellemző fizikai mennyiség, melyet impulzusként is szoktak emlegetni. Jele: I


Lendületmegmaradás (törvénye): Zárt mechnaikai rendszerben lévő testek kölcsönhatásakor a testek lendülete csak úgy változhat meg, ha a kölcsönhatás előtti lendület megegyezik a kölcsönhatás utáni lendülettel, azaz a lendületváltozások összege nulla legyen.


Rugalmas ütközés: Tökéletesen rugalmas ütközésen azt értjük, mikor a vizsgált rendszer mozgási energiája az ütközés utáni pillanatban megegyezik az ütközés előtti mozgási energiával.


Rugalmatlan ütközés: Rugalmatlan ütközéskor az ütközés által a test mozgási energiája a másik test gyorsításától eltérő munkát végez, például alakváltozást idéz elő.


Közegellenállás: A közeg a közegben mozgó testre gyakorolt hatása, amellyel csökkenteni "igyekszik" a test és a közeg egymáshoz viszonyított mozgását. A közegellenállás nem feltétlenül gátló tényező!


Súrlódás: Olyan erőhatás, amely nehezíti a testek egymáshoz viszonyított mozgását.


Centripetális erő: A centripetális gyorsuláskor léterjövő erő, amely a helyi simulókör középpontja felé mutat.


Merev test: Klasszikus mechanikában: A merev test egy olyan test, melynek szabadon választott két pontja térben és időben is állandó.


Rugalmas erő: Egy rugalmas test megnyúlásakor keletkező erő, amely a rugóállandó (-D) és a megnyúlás (l) szorzataként számolandó.


Rugós erőmérő: Olyan erőmérő, amely a rugalmassági erő miatt képes a különböző testek különböző súlyából adódó megnyúlás változását mérni.


Alehellenállási tényező: ??? ez nem tudom mi :D


Nyomóerő: Az az erő, amivel a nyomott felület nyomja a testet.


Lejtő: Egy olyan fizikai (egyszerű) gép, amely egy teher felemeléséhez nyújt segítséget. A lejtőn, a lejtő lejtésfokától függően már nem érvényes az általános súly kiszámításának képlete, ebben az eseten a nehézségi erő (Fneh) felületre merőleges komponensével kell számolni, vagy alkalmazni kell a szögfüggvényeket.


Na, ezért a sok mindenért igazán meghívhatnál egy sörre! ;) :D

2010. okt. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segitségedet !!! imádlak
2010. okt. 18. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!