Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Elakadtam a fizika kiselőadáso...

Elakadtam a fizika kiselőadásomban, attól félek, hogy már mindenhez van köze, csak a fizikához nem?

Figyelt kérdés

Holnap kell kiselőadást tartanom angolul egy választott témában. Mivel jobb nem jutott eszembe, én azt a jelenséget választottam, amikor a búvároknak a mélytengerben nagyon mélyen, nagy nyomás alatt kell dolgozniuk, és utána nem szabad gyorsan feljönni, illetve repülőre ülne egy bizonyos ideig.


A témáról csak bilogóiai megközelítésben találtam anyagot, abból gyűjtöttem elég sokat. Valaki tudna segíteni nekem magyarul/angolul olyan oldallal vagy anyaggal, ami a nyomáskülönbséget és a nyomás változását fizikai szemszögből közelíti meg?


Ezer hálám!


2010. febr. 15. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt már nézted? Bár nem hiszem , hogy ez igazán fizika téma:S Mi pl. kémián tanultuk, persze nyilván attól függ, milyen szemszögből vizsgálod.

2010. febr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A gázok nagyobb nyomáson jobban oldódnak a folyadékokban, ezt írja le a Henry-Dalton törvény

tehát c~p

c = kP, ahol a k egy arányossági tényező.


Ha egy búvár mélyre merül, akkor a rengeteg nitrogén oldódik be a vérébe, mivel magas a nyomás. Ezzel addig nincs is gond amíg fel nem jön a felszínre.


Emelkedéskor csökken a nyomás, a nitrogén pedig buborékokat fog képezni a vérben, ami halálos. Ezt nevezik keszonbetegségnek.


Ha vki keszonbeteg, újra nyomás alá kell helyezni egy speciális kamrában, és a nyomást lassan kell csökkenteni

2010. febr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A wikipediát már néztem. Hú, utolsó! Ennek az összefüggesnek utánanézek, ez jól hangzik az előadásba :) Köszönöm szépen!
2010. febr. 15. 21:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Pascal törvényének mindenképpen illik szerepelnie egy ilyen előadásban, elég megkerülhetetlen. :-)
2010. febr. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Buta vagyok fizikából, mint a föld, de legalább szorgalmas :D
2010. febr. 15. 23:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vagy buta, hiszen nem kérdeztél vissza olyan dolgokra, amikre a buták vissza szoktak kérdezni, hanem képesnek látszol a kapott segítséggel önállóan továbblépni.
2010. febr. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kiderült, hogy csak a következő fizika órán kell előadnom, csütörtökön. Sajnos közben lebetegedtem, lázas voltam, nem tudtam bemenni, tudták az osztyálytársaim is. Ma bementem, és kaptam két egyest a kiselőadásomra, mert beteg voltam, és nem tartottam meg, és "ilyet nem lehet csinálni".

Legközelebb április végére kaptam időpontot előadni. Addig van még időm finomítani rajta. :D

2010. febr. 25. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!