Van-e két olyan irracionális szám, hogy...?

...egyiket a másikra emelve racionális számot kapunk?

2023. okt. 12. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:

e ^ ( pi * i) + 1 = 0

e ^ ( pi * i) = -1

Ha ilyenre gondolsz. Mondjuk ebben van képzetes rész is, nem tudom belefér-e.

2023. okt. 12. 11:57
 2/5 anonim ***** válasza:
2023. okt. 12. 11:57
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
e^ln(2)=2
2023. okt. 12. 11:59
 4/5 A kérdező kommentje:
2: Köszönöm!
2023. okt. 12. 12:07
 5/5 anonim ***** válasza:

A logaritmus definíciója szerint:


a^log(a)[b] = b, ahol a;b pozitív valós számok és a=/=1.


Ha úgy választjuk meg a;b értékét, hogy a és log(a)[b] irracionális legyen úgy, hogy b racionális, akkor könnyedén megoldást tudunk találni. Ez alapján egyébként végtelen sok megoldás van.

2023. okt. 12. 13:17