Valaki aki ért az eredő ellenállás számításához esetleg megtudná oldani nekem ezt a feladatot?


Nagy segítség lenne, egyszerűen nem megy, viszont nem csak a válasz kellene, meg akarom érteni segítene ebben valaki?

[link]


A link működik, ha a képfeltöltés . után eu-t írsz.



2023. okt. 16. 16:05
 1/3 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy Rab és Gab, illetve Rcd és Rac kellene.
2023. okt. 16. 16:07
 2/3 dq ***** válasza:
68%

A képen nincsen A, B, C, D jelölve. Triviális átalakítások után 5 pont marad, ha jól nézem.


Szerintem írd ki a kérdést újra, kezdve azzal hogy normálisan linkeled a képet, folytatva azzal, hogy értelmes a kérdésed.

2023. okt. 16. 16:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Rab meghatározásához kezdd a C-D pont felől. Az 1k és 6k sorba van kötve, eredőjük 7k, ez párhuzamosan van a 7k-al és a 8k-al. Az eddigiek eredője:

3,5·8/(3,5+8)=2,435 kΩ

Ezzel sorosan van a 2k, eredőjük: 2+2,435=4,435 kΩ

Ezzel párhuzamosan van a 9k, eredőjük: 4,435·9/(4,435+9)=2,791 kΩ

A 10k-11k-12k párhuzamosan vannak, eredőjük: 1/(1/10+1/11+1/12)=3,646 kΩ

A 2,791k és a 3k sorosan van, eredőjük: 2,791+3=5,791 kΩ

Ezzel párhuzamosan van a 3,646k, eredőjük: 5,791·3,646/(5,791+3,646)=2,237 kΩ

Ezzel sorosan van a 4k, eredőjük: 2,237+4=6,387 kΩ

Ezzel párhuzamosan van 13k és az 5k és 14k soros eredője:

Rab=1/(1/6,387+1/13+1/19)=3,495 kΩ

Gab=1/Rab=1/3,495=0,286 mS

2023. okt. 16. 19:02