Egy vásárlás alkamával 1800 Ft kellett fizetni.Az 1800 Ft-ot 10-es,100-as,200-as és 500-as egységekkel fizettük.Hányféleképpen tudjuk az 1800 Ft-ot kifizetni,ha minden egység szerepel és az egyes fizetésekben ugyanannyi a 100 és az 500 Ft-osok száma?

2023. okt. 16. 20:35
 1/1 anonim ***** válasza:

600x+10t+200k=1800

60x+t+20k=180


Ha x=1, akkor t+20k=120 (20;5), (40;4), (60;3), (80;2), (100,1)


Ha x=2, akkor t+20k=60 (20;2), (40;1)

2023. okt. 16. 20:50