Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 1. Egy 18,0 g tömegű hungaroce...

1. Egy 18,0 g tömegű hungarocelldarabot a víz alá nyomva, 998,2 g tömegű, 20°C-os vizet taszít ki. a.) Mennyi a kiszorított víz térfogata, vagyis mennyi a hungarocelldarab térfogata? b.) Számítsd ki a hungarocell sűrűségét!

Figyelt kérdés

2023. okt. 24. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Ugyanannyi a térfogata amennyi a kiszorított víz térfogata.

998,2g víz térfogata 998,2 cm3

A sűrűsége meg m/V = 18g / 998,2 cm3 = 0,018 g/cm^3

2023. okt. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha meg van adva a víz hőmérséklete, akkor feltételezhető, hogy számolni is kell vele. 20 Celsius fokos víz sűrűsége nem 1 g/cm^3. Ha helyes az a táblázat amit találtam, akkor 20 fokon 998,2 g víz az épp 1000 cm^3.


A végeredmény tényleg 0,018 g/cm^3 a hungarocell sűrűségére, de csak a pontosság kedvéért: 18/998,2 nem 0,018. A megoldásban amúgy is valószínűleg elvárják, hogy használd a víz sűrűsége és hőmérséklete közti összefüggést.

2023. okt. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Ha meg van adva a víz hőmérséklete, akkor feltételezhető, hogy számolni is kell vele."


Én nem tudom mire gondolt a költő :)

2023. okt. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Én nem tudom mire gondolt a költő :)"


Bocsi fáradt voltam, pontatlanul fogalmaztam. Azt akartam mondani, hogy figyelembe kell venni. Csak kb 2%-ot változtat az eredményen, de egy házifeladatban lehet nem fogja elfogadni a tanár az 1 g/cm^3-es sűrűséggel kiszámolt majd helyesre kerekített megoldást, mert a levezetés tulajdonképpen nem jó, mivel nem vetted figyelembe a víz hőmérsékletfüggő sűrűségváltozását.

2023. okt. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!