Ha egy háromszög oldalai a=36 b=55 c=63, akkor hány fokos szöget zár be a "b" és "c" oldal?

2023. okt. 25. 20:06
 1/3 Daniel Prime ***** válasza:

Koszinusztétel


a^2=b^2+c^2-2ab*cosalpha


36^2=55^2+63^-2*55*63*cosalpha


cosalpha=37/45


alpha≈34.69°

2023. okt. 25. 20:17
 2/3 anonim ***** válasza:

Koszinusztétel:


c^2 = a^2 + b^2 - (2*a*b*koszinusz(gamma)), ahol gamma a c oldallal szembeni szög. (Ha gamma = 90 fok, akkor pont a Pitagorasz tételt kapod.)


A te esetedben persze máshogy vannak elnevezve az oldalak, a lényeg az, hogy a szöggel szembeni oldalnak kell a bal oldalon szerepelnie, a másik kettőnek pedig a koszinuszos (ebben a felírásban jobb) oldalon.


(Egyébként ez inkább való a házifeladat kategóriába.)

2023. okt. 25. 20:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Bár valószínűleg a feladat a koszinusztételt akarja gyakoroltatni, itt egy másik megoldás; mivel minden oldal ismert, ezért Héron képletével ki tudod számolni a területet, majd annak ismeretében a szinuszos területképletből ( T = a*b*sin(gamma)/2 ) ki tudod számolni a szöget, azt a tényt is figyelembevéve, hogy a keresett szög mindenképp hegyesszögű (mivel a legkisebb oldallal szemközti szöget keressük).
2023. okt. 25. 22:07