Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hány %-os az oldat ha 20g...

Hány %-os az oldat ha 20g elpárologtatásával 4g sót kapunk?

Figyelt kérdés
Azt is írjátok le hogy hogyan kell kiszámolni.
2023. nov. 4. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

24g hány százaléka a 4g?


4/24=1/6=16,7%

2023. nov. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A % képlete: (oldott anyag)/(teljes oldat) * 100, tehát azt kell kiderítünk, hogy mennyi volt eredetileg az oldott anyag és a teljes oldat.


A párologtatás során az oldott anyag nem változik, ezért az 4 gramm lesz. Ha 20 gramm oldószer elpárologtatunk, akkor a teljes oldat 20+4=24 grammos lesz.


Így pedig már minden adatunk megvan, hogy a százalékot a képlet szerint meghatározzuk.


Lehet egyébként keverési egyenlettel is csinálni (ügyelve arra, hogy valakinek negatív lesz az előjele), de gondolom azt még nem tanulátok.

2023. nov. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én ezt a feladatot úgy értelmeztem, hogy 20g oldat elpárologtatásából 4g só marad vissza, ami 4/20 = 1/5 = 20%-os oldatot feltételez.

Azért gondolkodtam így, mert a feladat az oldat szó után mondja azt, hogy 20g-nyit párologtatunk el, vagyis magából az oldatból. Ha csak az oldószerre gondolt volna, azt írta volna, hogy "20g 》oldószer《 elpárologtatásával". Szerintem.

2023. nov. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3

Nem baj.

2023. nov. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3, igazad van, úgy is lehet értelmezni. Én azért hajlanék az első értelmezés felé.

Majd a tanár eldönti, hogy melyikre gondolt...

2023. nov. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4

Nincs igaza.

2023. nov. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!