Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Írnátok hosszabb szavakat,...

Írnátok hosszabb szavakat, rövidebb mondatokat csak az alábbi betűk felhasználásával?

Figyelt kérdés

a, b, c, e, é, f, h, k, l, z


Nem kell feltétlen túl értelmesnek lennie, pl

"fel a kezekkel ha kell falafel hallal"


Írásgyakorlathoz kéne.

GOndolná az ember, hgoy a ChatGPT majd jól legenerál egy cosmót, de sajnos hüle szegény hozzá:S


2023. nov. 6. 09:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%

Nem értem a mai iskolásokat. Ha ezek kikerülnek a munka világába ott is majd megkérik a kollégáikat, hogy csinálják már meg helyettük a munkát? Úgy elhajtanak téged, hogy csak na.


Azért kaptad, hogy TE ÖNÁLLÓAN GYAKOROLJ! Mi ebben a k..rva nehéz? Lehet menni a gyárba 4 műszakba, oda nem kell ezt megcsinálni.

2023. nov. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
55%
Nem.
2023. nov. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező, kezd el ott, hogy milyen rövidebb szavak jönnek ki, aztán azokból próbálj összetett szavakat, illetve mondatokat generálni.


#1: én meg a Te korosztályodat nem értem. Átléphetnél a kérdésen, ehelyett belekötsz a Kérdezőbe, és f*szságokat vízionálsz az egészbe:

1. egy feladatról van szó, nem a munkájáról. Ha ez egy iskolai feladat, és a Kérdezőnek ötlete sincs, hogyan kezdjen neki, akkor elsősorban az a hibás, aki a feladatot adta.

2. egy emberről van szó, nem egy egész generációról

2023. nov. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
65%

#3

Azért elég szomorú, ha nincs ötlete, erről nem a tanár tehet, hanem maga a kérdező. Nem, nem léphetem át, mert valakinek önállóságra kéne tanítani az ilyen kölyköket. Nem lesz ott mindig anyuci-apuci, hogy a fenekét is kinyalják.

A kérdező hülyézi le a ChatGPT (elég szomorú, hogy már az ő segítségét is kérte), de ő maga is hülye, mert tőlünk kér segítséget, ahelyett, hogy leülne és kitalálná a megoldást a feladatra.


Ez a generáció sajnos ilyen, hogy a könnyebbik utat választja, tapasztalat. És a kérdező se az ellenkezőjéről tett tanúbizonyságot.


A kérdezőnek a munkája az iskola, ha nem esett volna le. Neki a munkafeladata az, amit az iskolában háziként kap.

2023. nov. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Szóköz és vessző nélkül írd a betűket. A speciális szűrésnél meg tedd át a szóhosszt az összesre.


Amúgy ilyen idióta feladatot még én se láttam. Ennek úgy mi a célja? Mitől jó az a gyereknek, ha random betűkből szavakat alkot?

2023. nov. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
50%

"A kérdezőnek a munkája az iskola, ha nem esett volna le."

. A tanárnak meg a tanítás. Az nem tanítás, hogy adok egy feladatot, aztán csak az eredményre vagyok kíváncsi, arra nem, hogyan jutott el oda az illető. Pedig ez sokkal érdekesebb lenne.

Másrészt az is pedagógiai probléma, hogy feladok egy feladatot, és a diák nem tanulja meg felvállalni, hogy nem sikerül neki megoldani, mert az egész oktatási forma annyira eredményközpontú. Ez a szemlélet is a diák hibája?


Szomorú, nem szomorú, itt nem minden hiányosság a Kérdezőnek róható fel. Egyébként érdekes, hogy nem írok megoldást, tanácsot adok a Kérdezőnek, hogyan indujon el, mégis le vagyok pontozva.

2023. nov. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
66%

#5-6

"Ennek úgy mi a célja?"


Szerintem az önállóság, a kreativitás fejlesztése.


Egyébként szerintem semmi probléma a feladattal.

2023. nov. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
7
2023. nov. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
57%

Próbálgatás módszerével minden kreatívkodás nélkül megoldható. Sőt, pont hogy az a legeredményesebb megoldási forma, ha nincs internet, s az idő nem számít. Szóval pont az kapná a legjobb értékelést a feladatra, aki a legkevésbé kreatív, és leginkább alkalmas a monoton munkavégzésre...


Amúgy meg hogy fejleszti az önállóságot az, hogy van egy feladat, ami megoldására a gyerek nem kapott semmi segítséget, hogy mégis hogyan kellene nekiálljon, s csak ott áll előtte?

Kicsit eszembe juttatja, mikor 6.-bam úgy kellet esszét írjak, hogy a tanár nem mondta el, mi az az esszé. Végül megírattam egy unokatestvéremmel.

Mondjuk ez is önállósság... Végülis sose mindig a választ kell tudni, hanem ismerni a helyeket, ahol megtalálhatóak.

2023. nov. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
60%

#9

"ami megoldására a gyerek nem kapott semmi segítséget"


Mihez kell segítség? Adottak a betűk, alkosson belőlük szavakat, majd mondatokat. Nehogy ez akkora nagy nehézséget okozzon már, hogy segítségre szoruljon?! Komolyan, ennyire buták lennének az emberek manapság?

2023. nov. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!