Lilinemeth455 kérdése:

Egy {an}pozitív számokból álló mértani sorozatban: a2 ⋅ a4 = 81, a1 + a3 = 13. Írd fel a sorozat első 5 elemét! Mennyi az első 6 elem összege?


nov. 9. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:

a3/q*a3*q=81

a3/q^2+a3=13

----------------


Meg tudod oldani ezt az egyenletrendszert?

nov. 9. 14:54
 2/4 anonim ***** válasza:

a2 ⋅ a4 = 81 Amiből (a3)^2=81 azaz a3=9 vagy -9

Ha a3=9 akkor a1=4. Innen az a3=a1⋅q2 képletből meghatározod a q-t. (2 megoldás)

Ugyanígy ha a3=-9...

nov. 9. 14:54
 3/4 anonim ***** válasza:

4, 6, 9, 27/2, 81/4


4, -6, 9, -27/2, 81/4

nov. 9. 15:02
 4/4 anonim ***** válasza:

#2

Ha a3=-9, akkor mi van?

nov. 9. 15:03