Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell megoldani az alábbi...

Hogy kell megoldani az alábbi feladatot?

Figyelt kérdés
Egy hiú lány festi a kezén a körmeit, de nem mindig az összeset, csak néhányat, esetleg egyet sem. Végigjárt négy 170 napos tanévet a gimnáziumban. Azzal dicsekszik, hogy a négy év alatt nem ment úgy iskolába kétszer, hogy pontosan ugyanazok a körmei lettek volna kifestve. Hihetünk neki?

2023. nov. 13. 01:40
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Az én felfogásom szerint ez egy kombinatorikai feladat, méghozzá egy ismétlés nélküli permutáció.

"nem mindig az összeset": vagyis van olyan is, hogy az összeset kifesti. Így még egyszerűbb a számítás, mert a teljes tartomány rendelkezésre áll.


Eszerint a lány a 10 körmét 10!, azaz 3628800-féleképpen tudja kifesteni.

Ezt az eredményt elosztom 4*170, azaz 680-nal.


Tehát az jön ki, hogy naponta 10! / (4 * 170), azaz 5336.47058824-féle kombinációt próbálhat ki, mielőtt előfordulna másodszorra is az egyik kifestési kombináció.


Ez így nem tudom, hogy jó-e a számolás, de jónak tűnik. Én hiszek neki.

2023. nov. 13. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezzük, hogy a lánynak összesen 10 ujja van. Az ujjait összesen 2^10=1024-féleképpen tudja festeni, amiben az is benne van, amikor egyik körmét sem festi be, vagy épp mindegyiket.


4*170 = 680 nap van a tanévben, tehát a lánynak volt lehetősége úgy festenie a körmeit, hogy minden napra más felállásban voltak a körmei befestve. (Ez persze nem jelenti azt, hogy a lány automatikusan igazat mondott, de a feladat nem erre van kihegyezve.)

2023. nov. 13. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#1, hülyeséget írtál.

A 10! azt jelentené, hogy mind a 10 ujját ennyiféle SORRENDBEN tudja kifesteni. De, mivel az ujjak festési sorrendje nem érdekel minket, csak a végeredmény, ezért ezzel nem számolunk. Mind a 10 körmét (triviális okokból) 1-féleképpen tudja kifesteni.

2023. nov. 13. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, végülis így utólag rájöttem, hogy hülyeséget írtam... 😕
2023. nov. 13. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
A mai vilagban senkinek sem lehet hinni.
2023. nov. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 krwkco ***** válasza:

" Azzal dicsekszik, hogy a négy év alatt nem ment úgy iskolába kétszer, hogy pontosan ugyanazok a körmei lettek volna kifestve. Hihetünk neki?"

5-ösnek igaza van. Én is gondoltam rá korábban, csak nem akartam a válaszokat ilyen módon lekicsinyelni.

Mivel a kérdező már megkapta azt a megoldást, amit az iskolában elvárnak tőle, elmondhatjuk a reális választ is: kizárt dolog, hogy egy csaj akinek ekkora fontosságú a körme lakkozása, az a 4 év alatt egyszer se hibázzon. Vagyis a válasz: NEM.

2023. nov. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!