Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémiatanárok és mindenki más!...

Kémiatanárok és mindenki más! Ti levonnátok ezért pontot dolgozatban, ha egyébként jegy függne tőle?

Figyelt kérdés

Röpdolgozat, amire kevés idő volt, nagyon kapkodnom kellett:

-Reakcióegyenlet felírásakor a nyíl helyett véletlenül csak egy vonalat húzott, tehát lefelejtette a végéről a nyilat, csak egy vonal sikerült.

-A szigma-kötésnél fogalmam nem volt, hogy a görög szigma hasa melyik irányba van, ezért véletlenül a túloldalra rajzoltam. De egyértelmű, hogy melyik szigma-kötés és melyik pi-kötés (a pi természetesen jól van írva), mire gondoltam, hány db. van stb.


Ha ezen múlna, hogy négyes vagy ötös, akkor levonnátok ezért a tanár helyében?


Nyilván ez attól is függ, hogy milyen viszonyban vagyok a tanárral, mert egy bunkó, órán beszélgető, folyton késő, visszabeszélő, amúgy az egészre nagyban tevő diáknál hamarabb köt bele mindenbe a tanár, mint egy szorgalmas, rendszeresen készülő, tiszteletteljes, udvarias diáknak, aki amúgy versenyzik neki. Én az utóbbi kategóriába tartozom.



nov. 15. 15:59
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Tehát a lényegen nem változtat, érthető, de mégse teljesen olyan.


Soha nem tudtam megkülönböztetni az irányokat. Kétkezes vagyok, kínkeserves volt megtanulnom a b és a d betűk közötti különbséget is kiskoromban.

nov. 15. 16:00
 2/21 anonim ***** válasza:
76%

Egy négyesbe nem hal bele senki. Nyilván nem buktatnám meg ezért, de ha valaki színötös akar lenni, meg kell tanulnia odafigyelni is. Azért nem mindegy pl. hogy benzolt rajzolok vagy ciklohexa-1,3-diént... pedig ott is csak egy "vonal" a különbség.

Én levonnám, hogy szedd össze magad, aztán év végén felfelé kerekítenék.

nov. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%

Van ilyen tanár is, meg olyan is.

Nekem volt olyan tanárom, aki azért adott egyest, mert kicsit gyűrött volt a papír,amire írtam a dolgozatot, vagy elfelejtettem felírni a nevem a dogára. Állította, hogy majd ettől megtanulja a gyerek, hogy legközelebb ne felejtse el. A baj ezzel csak az, hogy ez nem a gyerek tudását értékeli, és ha pl. valaki figyelemzavaros, akkor nem tanulja meg, ha egyest kap rá.

Sajnos nem minden tanár van a topon módszertanilag.

Fiam magyartanára meg pl. olyan dogát íratott, hogy sorrendbe kellett tenni az eseményeket. Rögtön az elsőt rontotta el a gyerek, onnantól az összes sorrendben volt, de a megoldókulcs alapján nyilván egyik sem volt a helyén. 10 pontos feladatból 0-át adott neki, emiatt kapott hármast. Feltettem itt a kérdést, mindenki lehurrogott, hogy a tanárnak van igaza. Hát, szerintem meg nem. Viszont az a helyzet, hogy ő a főnök.

Szóval szerintem hiába is háborogsz rajta, nem fogsz tudni mit tenni vele.

nov. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

#2.

#2.

Életemben nem volt még négyesem kémiából. De összességében, az egész tanévben is alig van egy, talán kettő.


De ebben az esetben nem függ semmi sem tőle. Ugyanazt jelenti, amit leírtam. Attól még nem fogom megtanulni, hogy melyik irányba van a hasa, max. egy idő után megszokom, ahogy a b és a d betűknél is volt. Nem azért mert szórakozásból direkt ír írom, hogy bosszantsam a tanárt, hanem mert nem tudom.


Másrészt ez egyáltalán nem a tudásommal kapcsolatos. Emelt szintű fizikaszakkörre járok egyik legjobb fizika- és matematikatanárához, ÉS Ő IS gyakran összetéveszti a P és a p betűket, pedig az egyik teljesítmény, a másik nyomás, és nagyon nem mindegy. Különösen hőtan, gázok, kalorimetria stb. témaköröknél. Ettől függetlenül fizikus és matematikus, egyetemen is tanít, van egy halom díja, tudományos publikációja, gimnáziumban csak hobbiszinten, félállásban, meg hivatásból tanít.

nov. 15. 16:43
 5/21 anonim ***** válasza:
82%

Egyetemre készülsz? Ott bizony előfordulhat, hogy a legkitűnőbb tudásoddal is úgy megbuktatnak, hogy csak nézel, attól függ, milyen napja van a vizsgáztatónak. Egy évfolyamtársam csak azért kapott 4-est egy kollokviumon, mert nem elég magabiztosan mondta az anyagot:D

Nem értem ezt a teljesítményszorongást... gimiben ösztöndíjat se kapsz, átsorolni se fognak, mit fosol? Ezek a legszebb éveid, élj!

nov. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

#5.

Milyen alapon? Konkrétan meg kell nevezni a hibát.


Én dicséretesen ötös, kitűnő akarok lenni rengeteg versenyeredménnyel.

nov. 15. 17:08
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Akarj, szép cél, de kár megpusztulni tőle. Amúgy szerintem továbbtanulás előtt fontosabb, hogy a téged érdeklő tárgyakban alapos és használható tudásod legyen, érdeklődésből tanulj, mint hogy a tanár szerint mire hányas jár.
nov. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

#7.

Rengeteget olvasok, mert érdekel. Ezt ő is tudja. De remélem ezért nem von le, mert semmit nem változtat az egészen. Fizikából sem veretnek be senkit, mert a kis és nagy p betűi hasonlóak, pedig ott két fizikai mennyiség egyenesen összetéveszthető...

nov. 15. 21:01
 9/21 A kérdező kommentje:
Egy ideig meg nem tudtam nyomtatott betűket írni, ezért írott betűkkel jelöltem a mennyiségeket, és még most is be-becsúszik néha. Mindenki tudta, hogy az mi, akkor is, ha nem a legesztétikusabb.
nov. 15. 21:03
 10/21 anonim ***** válasza:

Ha képbe jön egyáltalán nálad a négyes lehetősége, akkor tuti nem csak ezek a hibáid vannak... mert ilyenekért 1-2 pont veszteség még simán az ötös tartományban kell, hogy legyen (még kevés kb. 20pontos röpi esetén is!)

Gondolkodj el, hogy megérdemled-e a kitűnőt.

nov. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!