Sűrűség számításnál hogy kell átváltani a mértékegységeket, ha nem egyformák? Helyes ez így?


PL 1 kg/m3 hány g/m3 és hány kg/cm3 és hány g/cm? ez jó?


1kg = 1000 g és 1m3 = 1000000cm3 tehát = 1000g/m3 és kg/cm3? 0,000001kg/cm3?


és 0,001 g/cm?


nov. 20. 16:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, jó.

1 kg=1000 g, ezért 1 kg/m³=1000 g/m³

1 m³=10⁶cm³, ezért 1 kg/m³=1 kg/10⁶cm³

Az előző kettő alapján: 1 kg/m³=1000 g/m³=1000 g/10⁶cm³=10⁻³g/cm³=0,001g/cm³

nov. 20. 19:10
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi
nov. 21. 10:30