Segítene valaki?(kémia)

Figyelt kérdés

Melyik az az elemi gáz, amelyiknek 1000dm³-es térfogata 23°C-on, 250kPa nyomáson 3,2550g tömegű?


5dm³-es tartály, melyben 25°C-on 3,00×106Pa nyomású oxigéngáz volt, kilyukadt. Mire a gáz szivárgását megszüntették, tömege 66,0g-mal csökkent. Mekkora a megmaradt gáz nyomása 25°C-on?


Valaki segítene kérlek? Próbálkozom, de mindig túl kicsi számok jönnek ki, ami nem reális, nem tudom hogy kéne hozzákezdeni.

Annyi van meg, hogy kell az egyesített gáztörvény képlete hozzá...



dec. 1. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:

p*V = n*R*T


Mértékegységekre figyelni kell. A nyomást Pascalban, a térfogatot köbméterben, az anyagmennyiséget mólban, a hőmérsékletet pedig Kelvinben kell megadni, akkor fog csak megfelelően működni az egyenlet.


A másodiknál nekem 6,05129 mól jön ki, ebből ha kivonunk 66/32-t és visszahelyettesítünk, akkor kb 1977487 Pascal az eredmény. Az elsőt viszont én se teljesen értem, ezekből az adatokból valami 101 mól jön ki, de az meg nem tudom hogy lehetne 3,255 gramm. Biztos jól írtad le a feladatot? (Ha a 3,255 kilogramm lenne, akkor is 31,76 g/mól jönne ki, ami nem illik pontosan egyik elemi gázhoz sem. Az oxigén 32 g/mól.)

dec. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, a mértékegységeket tudom. A feladat így szólt igen, lehet hogy hibás, mert nekem is szürreális eredmény jött ki az elsőre. Illetve a másodikat is elkezdtem, de közben abban sem jött ki valami szép eredmény, így nem is nagyon tudom hogy kellene tovább folytatnom...:(
dec. 2. 21:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Az elsőre 101 mol jött ki nekem is. Szerintem nem jó a feladat :D.
dec. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!