Egy 240 cm hosszú lécet három darabra akarjuk fűrészelni úgy,hogy a harmadik 60 cm-rel hosszabb legyen,mint a második,az első pedig 10 cm-rel rövidebb,mint a második.mekkora darabokra fűrészeljük öket?

Sos!!!

dec. 7. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:
x-10+x+x+60=240
dec. 7. 14:41
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt még én is meg tudom oldani, pedig fél évszázada voltam 6.-os!

X a középső, X-10 az első, X+60 a harmadik.

(X-10)+X+(X+60)=240

3X+50=240

3X=190

X=63,33

dec. 7. 14:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Gondolati úton; ha az első részből levágnánk 60 cm-t, a harmadikhoz hozzáragasztanánk 10 cm-t, akkor mindegyik lécdarab ugyanolyan hosszú lenne. Viszont összesen így 240-60+10=190 cm hosszúak lennének, így 1 léc hoszza 190/3 cm hosszú lenne. Ha most visszacsinálnánk az első lépéseket, akkor 190/3 + 60 és 190/3 - 10 centiméter hosszú léceket kapnánk, a középső pedig marad 190/3 cm hosszú.
dec. 7. 15:24