Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mekkora tömegű ammónium-klorid...

Mekkora tömegű ammónium-klorid kristályosodik ki, ha 828 g 80 deg * C on telített oldatot 20 °C-rahűtünk le? Az oldhatóság: 65,6, illetve 37,2 gramm só oldódik 100,0 g vízben

Figyelt kérdés

dec. 10. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:

És ha olvashatóan írnád ki a kérdést? Mert így cask tippelni tudunk.

Tehát van 828g 80 celsius fokos telített oldatunk, azt lehűtjük 20 fokra. Ez még többé kevésbé érthető is. A második fele már nagyon tipp kategória.

Ott ha jól gondolom 80 fokon 65,6 g/100g a telített oldat, míg 20 fokon 37,2g/100g ? Így értetted a második felét?

dec. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat csak rosszul másoltam ki a könyvből a kérdést: mekkora tömegű ammónium-klorid kristályosodik ki, ha 828g 80 Celsius fokon telített oldatot 20 fokra hűtünk le? Az oldhatóság 65,6g illetve 37,2 gramm só oldódik 100,0 g vízben. És igen úgy értettem a második felét. Előre is köszönöm a választ :)
dec. 11. 20:41
 3/5 anonim ***** válasza:
És meddig jutottál? Hol akadtál el? A legegyszerűbb először kiszámolni 100g-ra, mert ahhoz megvannak az adatok. És ha a 100g-ot kiszámoltad, abból a megadott anyagmennyiséget már egyszerű átszámolni.
dec. 12. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazából azt nem tudom hogy van a reakció vagy ez kristályvizes e vagy nem? Azt tudom hogy valahogy keverési egyenlettel kell kiszamolni de nincs meg hozzá minden adat
dec. 12. 14:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem kristályvizes. De nézz utána. És milyen keverési egyenletre gondolsz? Nem bonyolítod túl egy kicsit?
dec. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!