Segítesz? Mozgásos feladat


Két szomszédos falu közti utat Gábor gyalog 1,2 óra alatt, Dénes kerékpárral 24 perc alatt tette

meg. Dénes 8 km

h -val nagyobb átlagsebesség￾gel haladt, mint Gábor. Milyen messze van egy￾mástól a két falu?



dec. 14. 20:51
 1/2 anonim ***** válasza:
66%

Megoldom. Ettől te ugyanolyan buta maradsz, mint eddig, én viszont szeretem az ilyen feladatokat. Szóval:


Gábor sebessége: v

Dénes sebessége: v+8

Gábor ideje: 1,2 h

Dénes ideje: 0,4 h

Gábor útja: 1,2v

Dénes útja: 0,4(v+8) = 0,4v + 3,2

A két út egyforma, tehát: 1,2v = 0,4v + 3,2 ==> 0,8v = 3,2 ==> v = 4

A két falu távolsága 1,2 * 4 = 4,8 km

dec. 14. 21:06
 2/2 krwkco ***** válasza:

Vagy egyenlet nélkül, az agytekervényeket járatva:

Az első 0,4 órában Gábor 3,2km-rel kevesebbet tud megtenni, mint Dénes. De marad még 0,8 órája, hogy beérjen a faluba. 4km/óra sebességgel az pont elegendő. Összesítve 1,2 óra alatt 4,8 km-t gyalogol.

dec. 14. 23:34